Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pár napja észlelt alacsony...

Pár napja észlelt alacsony vérnyomás, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 éves sportoló (focista) srác vagyok. Tegnap szédültem este edzés után, ezért kíváncsiságból megnéztem a vérnyomásom. Eddig soha nem volt probléma, sportorvosin is rendszeresen 120/60 70 körüli értékeket mértek. Bár régen mértem utoljára, de tegnap óta 4-5 alkalommal is mértem, és mindig olyan 105/47 72 körüli értékeket mértem, amikor szédültem akkor 90/45 66-ot mértem. Tegnap azt hittem, a fáradtság az oka, de mára sem változott. Nem tudom, mi pontosan a második érték, de az nagyon alacsonynak tűnik. Édesanyám és nagymamám mindig is alacsony vérnyomással rendelkezett, anyukám szerint nem probléma, de mint sportoló, aggaszt. Mit jelent? Milyen veszélye van? Mi a teendő?



2014. márc. 26. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Igyál kétszer ennyi vizet, mint idáig, jó ha forrásvízet is iszol.

Ne közvetlenül sportolás után mérd, hanem kb fél óra elteltével, mérd meg naponta reggel és este, írd fel az értékeket és ha huzamosabb ideig nagyon alacsony, akkor keresd fel a háziorvost, mert kell egy kivizsgálás, hogy van-e valamiolyen szervi oka.

2014. márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Van értelme koffeinnal, stb felvinni a vérnyomásom?
2014. márc. 26. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!