Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáj a nyelvem egész hátul, a...

Fáj a nyelvem egész hátul, a torkomban. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma délben kezdődött, fokozatosan erősödött fel. Nyelési fájdalmaim is vannak, a vacsit elég nehéz volt leküzdeni.

A torkom nem a megszokott "náthás" módon fáj, hanem akkor fáj, ha a nyelvem mozgatom. Nyomásra is fáj (ha kézzel nyomom meg). A mozgásra olyannyira érzékeny, hogy beszélni se esik jól egy ideje.


Valakinek volt már ilyen esetleg? Mi okozza? Magától múlik?


Köszi előre is.


2014. márc. 28. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló van most, igaz nekem a nyelvem nem fáj, csak a torkom, de ugyanúgy csak, ha mozgatom evésnél, beszédnél stb.
2014. márc. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valami kaja felcsípte talán (diö szokta nekem). VAGY afta. Fujj be Tantum Verde sprayt.
2014. márc. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Valami makacs dologgal állhatunk szemben. 2 napja kezdődött a torokfájásom, azóta erősödik, a levegővétel is irritáló, nehezebb. A máskor bevált Tantum Verde tabletta most hatástalan. Köhögő emberrel voltam egy légtérben néhány órát, ennyi épp elég volt. ...Ma egyre több ismerősöm számol be arról, hogy fáj a torkuk, betegek. Ti melyik régióból/településről írtok? Lehet, hogy országos kiterjedtségű dologról van szó?
2014. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolso. Szimplan ez az idojaras kedvez a virusoknak...Sajna.
2014. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Én szabolcsi vagyok amúgy.

Na most a következőképp alakultak a dolgok: az érdekes torokfájás, amiről fenn írtam, tegnap este egy bögre NeoCitran-tól majdnem teljesen elmúlt. Reggelre pedig átalakult rendes, hagyományos megfázásos jellegű torokfájássá.

Ami amúgy nem lenne gáz, csak épp komoly fülgyulladáson vagyok túl, nem akarom, hogy megint begyulladjon minden.

Ma vettem tengervizes orrspray-t, meg torokspray-t. Elég jó mindkettő!

Reggel jutott eszembe, hogy a tengeri levegő bezzeg milyen jót tenne, a tengerparton mindig mindenem meggyógyult még eddig. Így jutott eszembe ez a megoldás.

Úgyhogy úgy tűnik, mégiscsak megfázás, de a kezdő torokfájás elképesztően fura volt ezzel a nyelvfájdalommal. Azt hiszem, a torkom még soha nem fájt ennyire.


Köszi még egyszer mindenkinek. Ha tudtok valamit, írjatok :)

2014. márc. 29. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!