Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhes vagyok és...

16 hetes terhes vagyok és szinte mindennapos gyomorsav-túltengéssel küszködöm. Egész nap semmi bajom, aztán mire eljön a 7 óra a torkomban érzem a maró savat. Vigyázok arra mit eszem, mégis ez van. Mit lehet erre szedni? Segít valami?

Figyelt kérdés
2008. jan. 12. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
SZIA,én alapbol savas vagyok,és a RENNIE-t nyugodtan lehet szedni,bár én jobb szeretem a SAMARIN-t,amit gyogynövény boltban szoktam venni,kiválo savlekötö.20 HETES KISMAMA.
2008. jan. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nekem az első 3 hónapban volt savam és az itteni kismamik azt javasolták, hogy rené-t próbáljam, vagy pár szem kekszet egyek olyankor. a keksz bejött! :) ja, és nekem is csak este volt függetlenül attól mit ettem aznap :).

pusza

babóóó :)

2008. jan. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem terhességem legelejétől ég a gyomrom, néha már tüzet akarok okádni! A renny nekem nem jött be, de a keksz, ha nem is sokáig de hatásos!

35 hetes kismama

2008. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
61%

Sziasztok!



én is nagyon savas voltam.már-már azt hittem refluxos..egyéb emésztési zavaraim voltak,haspuffadás és a "kellemetlen" vele járói.az egyik barátnőm hozott egy un PH csíkot amelyet a vizeletbe mártva kimutatható a színskálán mennyire savas a szervezet.mondanom sem kell,nagyon gyatra eredményem lett,az egyik legrosszabb.Ajánlott egy készítményt amely nem kémiai anyag,nem is gyógyszertári kemikália.egy hónap után újra teszteltem,ez eredmény engem is megdöbbentett: a lúgos értékre változott.időközben megszünt minden kellemetlen panaszom,energikus lettem,és sokkal jobb a közérzetem.a családom összes tagjával megcsináltattam a ph tesztet,és azóta mindenki szedi a készítményt és őszinte szívvel ajánlom mindenkinek!!! ha érdekel kérdezz bátran: colostrum@freemail.hu

2008. febr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

28 hetes vagyok. és most jelentkeztek a gyomorégés tünetei. nekem is délutántól jönnek elő. Próbálkozz a háztartási kekszel az beválhat. sok szabály van amit be kéne tartani, és csökkentheted a savat. kerülni kell a citrusféle gyümölcsöket, a koffeint (kávé cola tea főleg zöld) szénsavas italokat, túlzott fűszeres ételeket (mint a csípős paprika, meg a sok bors) a csokoládé is kerülendő, mert lazítja a gyomorszáj záróizmát, amitől fekvésnél visszafolyhat a savad a nyelőcsőbe. Alvásnál emeld meg a felsőtested egy két párnával. fontos hogy sokszor egyél, de keveset. sok kaja sok savat igényel. a folyékony ételek sem túl jók, mert nem kötik le a savat. keményítő és fehérje a legjobb savkötő (rizs tészta krumpli...) lefekvés előtt se egyél sokat, mert az emésztés elején még jó, de aztán sokkal jobban lehet érezni a savat. inni muszály, de sokszor keveset, mert a víz is hígitja a savat, de nem köti le, ettől ugyanúgy érzed mint elötte. kortonyként jobban jársz, mindemellett érdemes kipróbálni a salvus vizet. baromi sós íze van, de nem kell sokat inni belőle. kifejezetten gyomorbántalmakra ajánlják.

ha pedig gyógyszert szeretnél szedni, engem arra figyelmeztettek, hogy ne legyen benne aluminium. remélem segítettem. :) (tisacid, rennie)

2009. ápr. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
62%

Én még nem vagyok terhes, de szeretném babát. Viszont pont a gyomorsav miatt nem merek még vállani, ugyanis nekem gyomorhurutom van. Állandóan tiszta sav a gyomrom. Néha csinálok egy háromhónapos kúrát, akkor jobb. De most éppen a rosszabbik korszakomat élem.

Amúgy én a természetes savlekötést ajánlanám. Citromlé, gyógyteák...

2010. márc. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!