Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS! Behajolásnál, nagy...

SOS! Behajolásnál, nagy ásításnál, néha nagyobb ugrásnál, favágásnál, kiesik a szívem a ritmusból, üt egyet, aztán nagyon gyorsan szabálytalanul ver, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 24. 19:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, körülbelül 4-5 éve áll fenn a probléma, egyre gyakrabban jön elő és egyre hosszabbak a szabálytalan időszakok, egyébként a gyors szabálytalan szívverés pár másodperctől akár egy perces periódusig tarthat, folyamatosan lassul, majd visszaáll egy erős szívritmussá.


Amikor ez van, légszomjat érzek, mellkasi "vákuumot" kicsit néha olyan érzés, mintha bizseregne az egész mellkasom.

2014. ápr. 24. 19:09
 2/13 anonim válasza:
Menj el egy orvoshoz!
2014. ápr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy lehetőség: Mitralis prolapsus


[link]


Semmi komolyat nem jelent, nekem is ilyen van. De orvos, mindenképp, egy, hogy megnyugodj, kettő, hogy kizárja a komolyabb bajt.

2014. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

VOltam orvosnál, többször is, tettek rám 24 órás ekg-t, de általában ezeket a félreveréseket nem regisztrálta, mert zömmel fizikai aktivítás során jönnek elő, és mivel mozogtam, statikus zajt vett csak fej.


Szóval elhajtottak, egy másik meg azt mondta, hogy csak szívkatéterezéssel lehet megállapítani, hogy van-e valami szívizom problémám.


Stabil EKG szerint (értsd, amikor nem ver épp félre) rendben van minden. Ultrahangon regisztráltak egy mitralis billentyűhibát, de állítólag nagyon csekély.


Mondom, mindenhonnan elhajtottak, fiatal, erős egészséges ember vagyok, nincs bajom, volt aki beutalt a pszichiátriára is, hogy biztosan pánikbeteg vagyok. Köszi!

2014. ápr. 24. 19:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.


Tünetek


A betegek többnyire panaszmentesek, de megjelenhet atípusos mellkasi fájdalom, ritmuszavarok, ennek kapcsán heves szívdobogásérzés (palpitáció) és ájulás (syncope) is. Súlyosabb esetben jelentős mitrális regurgitációhoz vezet.

Nálam a stressz, kimerültség fokozza, de hidd el, semmi komolyat nem jelent, csak fura érzés.

2014. ápr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Még mindig harmadik:) Mist olvasom, amit írtál, akkor meg is vagyunk. A mitrális billentyűhibát kimutatták. Jól gondoltam. Nyugi!!:)
2014. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen, nálam is kimerültség esetén jön elő, épp ezért rendszeresen sportolok, csak hogy ne érezzek, 1-2 hét néha nap kihagyás és megint jön elő :( Viszont gyakorlatilag a félreütés után a szívem elkezd konkrétan remegni, olyan mintha sebességet váltana. Olyan mintha mondjuk 70/min - ből átugrana hirtelen 140/min-be és az a 140 sem lenne teljesen szabályos, érthető mint mondjuk futás után. Ez a sebességváltás vált ki belőlem aggodalmat, ami gyakorlatilag szívritmuszavar, de még egy doki sem regisztrálta, és egy doki sem mondta meg, hogy pontosan milyen, mert van olyan ritmuszavar is, ami ha 1 percen belül nem áll helyre, akkor "flatline" lesz belőle, vagyis ------------------ = meghalsz. Ezért aggódom, mert engem nem zavarna, kattogjon, de azért mégsem lehet tudni :(
2014. ápr. 24. 19:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyébként nálam is kimutatták, de én kb. 10 évente tényleg átvészelek egy pánikbeteg időszakot... Talán a kettő gerjeszti egymást. Azért amit leírsz pánikroham tünetei miliméterre... Ne hadakozz ellene, olvass utána és ha magadra ismersz vállald fel és tégy ellene:) Kitartás!
2014. ápr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Próbálj megnyugodni közben is, ha megijedsz még jobban ugrál a szíved.
2014. ápr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hé! Nem pánikbetegség, teljesen nyugodt ember vagyok, vágom a fát nem érted? És egyszer csak elkezd remegni a szívem mintha egy kövekkel teli dobozt ráznának benne. a másodperc tört része alatt és vagy fél perc mire ebből a remegésből megint normális dobogás lesz. Nem érted????? Inkább ne is válaszolj. Normális válaszokat várnék.
2014. ápr. 24. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!