Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen szívritmuszavar lehet?...

Milyen szívritmuszavar lehet? Mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Általában akkor jön elő, ha legyengülök, ilyenkor főleg ha lehajolok, vagy hirtelen mély levegőt veszek, (nagyon hirtelen, nagyon mélyet) illetve ugrok, esek.


Ami történik:

A normál erős viszonylag lassú szívverés átalakul egy:

-nagyon gyors statikus remegésbe,

majd 5-10 másodperc múlva megjelenik a remegés mellett egy iszonyatosan gyors kis szabályos szívverés, mint a verébé, 140-200/perc körüli.


Ez a gyors ritmus elnyomva a remegést idővel erőltetett lassú szívveréssé szelidül (kb 100/min)

Ez pedig tart körülbelül 1, vagy fél óráig már tünetmentesen amíg meg nem nyugszik a szervezet.


Ilyenkor, egészen a ritmuszavartól kezdve a nyaki ütőérben érezhető vákuumszerű érzést érzek ami a mellkasig végighalad. Olyan érzés mintha mellbe ütöttek volna, persze nem fájdalom, csak a zsigeri-idegi zsibbadás.


Orvos látott már, normál EKG szerint nincs baj, a rohamokat pedig sosem tudták rögzíteni mert vagy rossz volt a 24 órás mérő, vagy egyszerűen csak nem jött elő amíg rajtam volt. UH szerint enyhe -mitralis prolapsus- de azt mondták, hogy annyira enyhe, hogy az nem okozhatja.



2014. ápr. 26. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Terheléses EKG? Akkor elő kéne jönnie. De lehet a stressz miatti tünet is.
2014. ápr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Terheléses:

Ja, hát volt. Még 4-5 évvel ezelőtt, akkor még 18 határán voltam, gyerekklinikán.


Közölték, hogy a gépet nem tudják most beindítani ezért csináljak 10 felülést :D


Máskor meg mentő vitt be konkrétan egy újpesti kórházba, ott meg ott állt a futópad és közölte az orvos, hogy most nem fog rajtam ilyen vizsgálatot csinálni... de azért meg uh-ztak.


Szóval igen, terhelésesre kéne mennem, meg felkeresni egy ---normális--- klinikát....

2014. ápr. 26. 19:55
 3/6 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, pont azért terepfutok, mert futás közben egy olyan állapotba kerül a szív, hogy nehéz kizökkenteni, maximum ha ugrok egy hatalmasat, akkor viszont tényleg úgy érzem, hogy ott fogok meghalni.. Legutóbb magashegyi túrán jött elő 30 fokos emelkedőn, hátamon 50 kilónyi cuccal a semmi közepén, hát ott konkrétan elköszöntem a barátnőmtől mielőtt visszaállt.. de ilyen körülményeket klinikákban nem fognak tudni előidézni.


Most speciel fűnyírás közben hajolgattam és attól jött elő, de most nagyon edzetlen vagyok.

2014. ápr. 26. 19:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Még amiről hallottam az a katéterezés, hogy lenyúlnak a szívbe és megpiszkálják és ahonnét a rendellenes elektromos jelek kiindulnak azt a részt kiégetik valahogy. De az meg egy rendkívül veszélyes vizsgálat és szerintem sima EKG nélkül, amin látszik mi a franc is ez nem indokolt.
2014. ápr. 26. 19:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Félelmetes, hogy az orvosok nem nagyon akartak velem foglalkozni (mondjuk ez egy lakótelepi sztk volt), nyugtatgattak meg azt mondták biztos pánikbetegség és csak a levegőt veszem gyorsan. Persze ez nem igaz, mielőtt valaki elkezdené mondani, hozzátenném, hogy igen, néha a stressz is kihozza! De magashegyi túrán, futás, fűnyírás közben pont ki vagyok kapcsolódva...
2014. ápr. 26. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy vagy ? Mi újság azóta ?
2022. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!