Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A kérdésem igencsak összetett....

A kérdésem igencsak összetett. Kérlek titeket normális válaszokkal írjatok, kíváncsi vagyok, mások mit gondolnak minderről?

Figyelt kérdés

Szóval megpróbálom világosan felvázolni, hogy mi a "problémám":

2014-ben járunk, egy rohanó, siető, kapkodó világban... Ez a jellegű világ nem csak a felnőtteket érinti, hanem már minket fiatalokat is... Én konkrétan 17 éves vagyok.

A rendszer, ami mára "kiépült", követeli a diplomához a nyelvvizsgát, jobb esetben "mindössze" 2 középfokút, diplomád meg egyértelműen jó, h van.. Nem túl biztos pont, de mégis ott van a kezedben. Ez csak egy követelmény a sok közül. Hogy tudj érvényesülni az életedben jó, ha leteszed az asztalra, én ezt vallom. Szerencsére jó úton járok, már van egy középfokú német nyelvvizgsám, most el kellene kezdenem az angolt is. De... és itt jön a de: egyszerűen úgy érzem, h összeroppanok, egyre nagyobb a vállamon a teher, úgy érzem, h nem kérhetem szüleimtől, h újra 2 évig finanszírozzák a magántanárom fogadását. Mert ugyebár a haza megkövetel ezt azt, de hozzá tanárokat nem képes nyújtani, akik el tudnának vinni minket arra a szintre... Na mindegy, hagyjuk is. Szóval egyszerűen sok ez az egész, kevésnek érzem az időt, az energiát, a pénzt minderre... Sokszor úgy vagyok már vele, h nem érdekel, nem csinálom tovább, inkább kitanulom a masszázst például és kimegyek Németországba a nyelvtudásommal olgozni... Na igen, de akkor meg ott gyötörne a lelkiismeretem, h ennél talán többre is vihetném... Konkrétan jelenleg pszichológusnak készülök itthon(!) tanulni, de egyre bizonytalanabb vagyok, és úgy érzem nekem ez sok. Őszintén szólva, azért ebbe a témakörbe írtam, mert talán mindehhez tartozik: a stressz, amit ezek a vizsgák, sok követelés, tanulás okoz, kihat már az egészségemre is. Felborult az immunrendszerem gyökeresen. 14 éves koromig semmi bajom nem volt, most meg már 1 éve csőstül jön minden... Kivagyok, ez nagyon depressziósan hangzik, pedg amúgy egy életvidám boldog lánynak mondhatnám magam. De ezek már sokszor nagyon elkeserítenek... Ti hogyan élitek meg ezt? Megélitek egyáltalán? Kérjek írjatok, tanácstalan vagyok, és kíváncsi, h ti mit gondoltok minderről!


2014. máj. 4. 22:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a regényért :D
2014. máj. 4. 22:11
 2/8 anonim válasza:
0%
Mit paràzol. Elég a 8 osztàly szerintem. Legyél inkàbb bünöző CJ vagy Ballas
2014. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagyon vicces vagy, komoly(abb) válaszokat kérek... de lehet én is túl sokat várok el?? :D -.-
2014. máj. 4. 22:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Pszihológiához elég az egy nyelvizsga vagy nem?Ha már oda készülsz alap lenne,hogy jó probléma megoldó képességed legyen.Túlgondolod ezt az egészet,készülj a felvételire vagy érettségire ami a bejutáshoz kell és ott van neked a nyelvvizsgád ami szerintem elég ehhez a karra.
2014. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lazíts!jó úton jársz. Azért suliban is el lehet jutni vmilyen szintre angolból. Szerintem vedd lazábban, az egészség a legfontosabb minden utána jön.
2014. máj. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos két középfokú nyelvvizsga kell, nem elég az egy. É
2014. máj. 5. 16:49
 7/8 A kérdező kommentje:
És tudom, h igazatok van, h az egészség a legfontosabb blablabla... Csak ha az ember kizárólagosan arra koncentrál, h egészséges legyen, akkor más dolgokra, gondolok a tanulásra, a nyelvekre nem jut elég idő. És azzal is tisztában vagyok, h túlparázom... egyszerűen nem tudok mit csinálni, arra lettem volna/ lennék kíváncsi, h aki hasonló cipőben jár, az hogyan teszi túl magát az ilyen jellegű dolgokon.
2014. máj. 5. 16:52
 8/8 anonim válasza:
tanuld halálra magad a depresszióra se lesz időd.... (ugyan ezt teszem használ :D )
2014. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!