Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » S. O. S. Fáj a hasam szinte...

S. O. S. Fáj a hasam szinte mindig. Lassan egy éve mindig fáj a hasam ha eszem. Egyszer székrekedésem van aztán hasmenés. Ez is lassan több mint egy éve. Néha csak úgy belázasodok, és egy év alatt 15 kg ot fogytam ok nélkül. Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Csak 16 vagyok, sose megyek orvoshoz és sose panaszkodom de kezd aggasztani... Ha nem muszáj nem megyek orvoshoz, komoly dolog lehet? :(

2014. máj. 11. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
de muzsáj, ez a fogyás semmiépp nem jó jel és az állandó fájdalom sem. Minél elöbb menj orvoshoz. Senki nem azért jár mert szeret oda járni hanem mert muszáj. Szüleidnek ez nem tünt fel?
2014. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
IBS, colitis, Crohn...minél később mégy belgyógyászhoz, annál rosszabb lesz. Én is ügyesen megvártam, amíg lett mellé egy sokízületi gyulladásom is.
2014. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hektorr7 ***** válasza:

Szerintem is crohn vagy colitis betegséged van. Hát nem tudom nekem haverom crohn beteg és látom miken megy át. Mivel ismerek ilyen embert így átérzem a szenvedésed. A bélgyulladásos emberekre különösen jellemző ez a viselkedés amit leírtál.


EZ A CROHN LELKI OKA:

A csípőbél (a vékonybél utolsó szakasza) nem fertőzéses eredetű gyulladása, amelyet általában erős

fájdalmak kísérnek. Az AIDS és a tuberkulózis okozta fertőzések eredményezhetik a csípőbél

gyulladását, azonban a krónikus, heveny esetek Crohn-betegségre utalnak. Szó lehet egy intenzív

bűntudatérzés következményeképpen létrejött önbüntetési formáról, mely önmagam értékelését érinti:

nem vagyok a „helyzet magaslatán", nem érzem magam „korrektnek", vagy úgy érzem, „semmire sem

vagyok jó". Az önbecsülés hiánya miatt odáig is eljuthatok, hogy azt gondolom, senki sem szeret, és

mindenki azt akarja éreztetni velem, hogy kevesebb vagyok másoknál. Ezek az érzések egy anyagi vagy

esetlegesen érzelmi vonatkozású hiányérzethez adódnak hozzá. Az az érzésem, hogy valamitől

elítélendő, megvetendő módon fosztottak meg engem. Mindehhez halálfélelem is társulhat. Ilyenkor

belül lázadok, ami csak növeli, a mások visszautasításától való félelmemet. Mivel úgy érzem, nem érek

semmit, ez a betegség „segíthet" nekem abban, hogy megkapjam a figyelmet, amire szükségem van. Az

önbecsülésem igen kicsi, és a hasam területén energetikailag túl nyitott vagyok, mindent befogadok.

Elutasítom saját magamat. A hasam egy szemetesláda, amelybe a környezetemben élő emberek

beleborítják a felém küldött negatív energiáikat, és én hagyom, hogy ezt megtegyék velem. Nem találom

és foglalom el kellőképpen a helyemet a világban, elutasítom az élethelyzeteimet - mindez végül

hasmenést eredményezhet. Keresem a saját személyes, spirituális identitásomat, és betegségem

súlyossága jelzi, hogy ez életem egyik legfontosabb eseménye. Azok az utak, amelyek engem az

önbecsülésem növeléséhez, a valóságos identitásom megtalálásához, a családban és a társadalomban

elfoglalt helyem megtalálásához vezetnek, segítenek majd az életembe több nyugalmat és harmóniát

vinni. Ha megtalálom a valóban nekem szánt helyet a világban, akkor ez védelmet fog adni. Az élet

szép, és nekem is jogom van hozzá!


KOLITISZ LELKI OKA:


A kolitisz a vastagbél - esetenként fekélyes - gyulladását jelenti. A vastagbél szerepe saját belső világom

kezeléséhez, viselkedésmódomhoz kapcsolódik. A betegség akkor alakul ki, ha képtelen vagyok a

tekintéllyel szemben és a személyes kapcsolataimban (társam, szüleim, tanáraim, főnököm) önmagamat

adni. Ellenőrzésem alatt tartom, kontrollálom a gesztusaimat, megnyilvánulásaimat, cselekedeteimet,

mert félek annak az embernek a reakciójától, akinek az elismerését és szeretetét ki akarom vívni.

Azoknál a gyermekeknél gyakori a hasfájás, akik félnek szigorú, és velük szemben nagy elvárásokat

támasztó szüleiktől. Annyira szükségem van szeretetre, érzelmekre, elismerésre és értékelésre, hogy

mindenáron tetszeni akarok (még akkor is, ha ezzel elnyomom a személyiségemet és a legfontosabb

igényeimet). Nem vagyok saját magam, nem merem kifejezni az érzéseimet, inkább elfojtom azokat.

Rendszeresen „lenyelek" olyan dolgokat is, amelyeket „emészthetetlennek" tartok. Ez az érzelmi függés

olyan dühöt és frusztrációt érlel, amely felemészt belülről. Ha ezeket az érzéseket szélsőséges

formában élem meg, még fekély is kialakulhat. Az érzelmi reakcióim arról tájékoztatnak, hogy

változtatnom kell a hozzáállásomon, azonban ezt eddig nem voltam képes megérteni. Hogyan reagáljak

a testi jelzésekre? Elfogadom, hogy a boldogság belőlem fakad. Megtanulom szeretni magam,

megtanulom, hogy önmagam legyek, megtalálom és elfoglalom helyemet a világban. Függetlenné,

önállóvá válok, és rájövök, egyre boldogabb és boldogabb vagyok, mert saját alaptermészetemmel

Összhangban reagálok a dolgokra.



[link]


HA AZOKAT A LELKI PROBLÉMÁIDAT MEGOLDOD AMIKET LEÍRTAM NEKED AKKOR A BETEGSÉGED EL FOG MÚLNI!

2014. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!