Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tuti tippek kakiláshoz? Nem...

Tuti tippek kakiláshoz? Nem beszólásokat kérek. Kb 1 éve nehezen kakálok bár sok stressz vesz körül kevés az időm is.

Figyelt kérdés
Volt pár alkalom mikor már azt találtam ki hogy távozzon belőlem a kaki hogy bekentem az ujjam egy nivea nevű kenòcsel és felunyultama a mutatò ujjammal a végbélnyillásomon keresztül körköröztem kicsit vele majd kihuztam és nyomtam magambòl ki ahogy tudtam de volt olyan amikor ez nem használt és képtelen voltam két ujjal felnyulni és már csak kiszedni a kakit ami undi volt. Magyarul niva majd felnyultam a seggemben kör ha nem használ akkor kiszed. Eddig nem volt semmi baj de félek hogy ezzel valami bajt csinálok. Egyébként az se jó ha bennem marad.

2014. máj. 19. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez semmiképpen sem jó megoldás. Fertőzésveszélyes, hogy magadban turkálsz, esetleg meg is sértheted ott a bőr, ami elég kényes, és az erőlködés sem jó.

Ha normálisan táplálkozol és iszol eleget, akkor magától kéne működnie.

Milyen gyakran sikerül? Mert elvileg naponta kéne, de már hallottam, hogy ez elég egyéni, nem biztos, hogy rossz, ha nem naponta jár valaki.

Ha székrekedésed van, vannak olyan ételek is, amik elősegítik a wc-zést: mák, szilvalekvár, zabpehely, minden, ami rostos.

2014. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana neked egy teljes béltükrözés, vagy ha nem tükrözés,akkor egy átfogó bélvizsgálat(nem tudom, milyen orvostechnikai berendezés, műszer lenne erre a legalkalmasabb), azt tudom, hogy Debrecenben csinálnak PET CT-t, Pécsen szoktak anyuék kolonoszkópiát(őket vastagbélrákkal diagnosztizálták 2007-ben, élnek).
2014. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha baj van, a PET CT és a kolonoszkópia tuti kimutatja.
2014. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ami segíthet: rostos ételek (teljes kiőrlésű gabona, rengeteg zöldség), sok sport. Rövid távon a kávé és a laktulóz (utóbbi patikában beszerezhető) megoldja a problémát, de igazi megoldást a táplálkozás és az aktivitás megváltoztatása jelent.
2014. máj. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sok rostos étel és testmozgás, le van állva a beled konkrétan. Ezen túl még sok folyadék fogyasztása, mert a bélsár normális állagához bizony szükség van elég vízre.
2014. máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát kérdező, én is csináltam már ilyet sajnos egy időszakban... (Többiek: nem lett semmi bajom, ezzel nem sérti fel az ember magát.) Ami nekem segített: sport és KÁVÉ.

Rendszeres sport, és reggel egy kávé, és egy óra múlva, vagy még korábban már megyek is xarni. Próbáld ki!

2014. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket.
2014. máj. 19. 17:05
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha csaj vagy én is feldugnék neked valamit,amitől garantáltan jobban csúszik majd a kaki.:)39/f
2014. máj. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fújj! Bocsi, de elég gusztustalan a kérdésed! Nekem eszembe nem jutna puszta kézzel odabent kotorászni. Van erre külön kúp. Elmész a gyógyszertárba, megveszed és használod. Sokkal higiénikusabb és hatékonyabb, mintha magadban matatnál.
2014. aug. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!