Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudom mi van velem,...

Nem tudom mi van velem, egyszerűen elveszettnek és motiválatlannak érzem magam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem magam mintha csak lennék, de minek ... egyszerűen étvágyam sincs nem tudok figyelni senkire és semmire, mert alig fogom fel a történéseket. Nem merek idegenekkel beszélni meg nem is gazán tudok.

Bármi új dologba akarnék fogni egyszerűen nem merem meglépni, mert félek hogy hülyének néznek és azt hiszik hogy ezt már tudnom kellene. (az élet egyszerű dolgairól van szó..sajnos :( )

Haverjaim, barátaim nincsenek ugyanis annyira fapofám van mostanság hogy nem is akarok senkit untatni, még témám sincs... és ez a szörnyű..egyszerűen nincs miről beszélnem. Így nem lehet se barátot se barátnőt szerezni.

Ha buszon is utazok csak bámulok kifelé az ablakon, teljesen passzív időtöltés, nem csak hogy borzalmasan unalmas , de egyenesen lesújtó érzés is!

Csak telnek a napok ugyanúgy monotonul alig várom hogy vége legyen és mehessek hazafelé, de ugyanakkor bennem van a gondolat hogy ezzel nem fog változni semmi csak folytatódik ez az egész...

Játékfüggő (számítógépen) voltam és még szerintem vagyok is, de nem játszok, mert attól tartok ez taszított ilyen izolációba és letargiába olyanba hogy az életben szinte alap dolgokat nem tudok.

Így most egy gödörben érzem magamat a virtuális világ és a valós világ között.

Nem merek nyitni semerre, mert a tudatlanságom és a tájékozatlanságom gátat szab a valós életbe való beilleszkedésemhez.

Az étel se esik valami jól, egyszerűen akkor eszek csak ha nagyon éhes vagyok.

Azt gondolom hogy ha este lepihenek és mélyen elalszok akkor ha felkelek kipihenten sokkal jobban fogom magamat érezni, csak annyi a gond hogy az alvásom se a régi fel-fel kelek és jó ha 6 órát alszok, azt is csak forgolódva..

Ez így nem élet így nem lehet élni. Mit javasoltok mégis hol kéne kezdenem az életem kézbe vételét és mégis ez micsoda, depresszió?



2014. jún. 15. 06:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ertelmes vagy,mivel ezt így kifejtetted,nemed,korod,lakóhelyed?
2014. jún. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

23 / F vagyok. Szabolcs megye.

Írni még csak-csak tudok is de szóban valahogy sokkal gátlásosabb vagyok és fogalmazni is jócskán nehezebben megy. Önbizalmamat kellene lehet valahogy növelni mert a béka se**e alatt van, csak azt nem tudom hogy miért. Kinézetemmel szerencsére nincsen gond, de a belsőmben egy tátongó ürességet érzek ...

2014. jún. 15. 07:52
 3/3 anonim válasza:
Kedves Kérdező, szerintem is nagyon inteligens lehetsz. Én azt ajánlanán, hogy olvassál. Méghozzá olyan könyveket, amik a lélekről, az emberi gondolkodásról, érzelmi reakciókról szólnak. Természetesen nem kell tömény pszihológiát olvasnod, ha nem szereted, de olashatsz pl. Eric Fromm-ot vagy, ha a regényeket, emberi történeteket részesited előnyben, akkor pl. Hermann Hessét, ő nagyon érdekes kérdéseket feszeget az emeri létről, megértésről, bölcsességről. Ha ilyen témájú könyveket olvasol biztos lesz min gondolkodnod, miről beszélned. Ha visszahozodó vagy az eberekkel, kezdetnek itt a neten is levelezhetsz valakivel, aki érdekes témákat hoz fel. Később, amikor már jobban megismeritek egymás lelki világát, akkor is ráértek találkozni és akkor nem lesz olyan kellemetlen a barátkozás, beszélgetés, sőt várni fogod. Mennyi ideig játszottál az interneten? Szerintem nem a játékfüggőség miatt alakult ki ez a helyzet, hanem eleve azért lettél játékfüggő, mert a helyzet csirája már adott volt. Gondolom előtte sem volt akkor sok barátod, sok beszélgetés témád. Jól gondolom? Van-e munkahelyed vagy még tanulsz? Vagy a legrosszabb, egyik se? Ha esetleg ez utóbbi, akkor érdemes munkát keresni vagy továbbképezni magad érdeklődésed szerint, amire persze rá kell találni. Mi szeretnél lenni? Mi szerettél volna lenni amikor még gyermek voltál? Mivel foglalkoznak a szüleid?
2014. júl. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!