Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegesen kötődök egy általam...

Betegesen kötődök egy általam kitalált karakterhez. Elég rossz élményeim vannak vele kapcsolatban, de mégis hiányzik a szerep, nélküle elveszettnek érzem magam. Mi lesz velem?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem? Régen a bátyámmal sokat szerep játékoztunk, én sosem voltam mesélő, de a karakterembe szó szerint beleszerettem. Egy igazi bátor harcos, becsületes, erkölcsös, viszont nem szereti, ha valakinek megsértik a becsületét, vagy az övét tiporják sárba, néha elveszti a fejét. A karakterem hatására megtanultam profi szinten vívni, és elég sok vívótechnikát elsajátítottam, noha nem én voltam a legjobb, de tehetségesnek tartottak. Később csináltam egy jelmezt és vettem egy fakardot, és a tudásomat az utcán akartam kompenzálni. Estefelé kijártam, és gyerekeket tanítottam vívni az utcán fakardokkal, mindig szerephez hűen beszéltem, és néha pár részeg is belém kötött, amit nem hagyhattam "megtorlás" nélkül, mivel megsértették a becsületemet, sok ilyen harcom volt, de szerencsére mindannyian megúsztuk kisebb sérülésekkel. Egyszer eltörték a csuklóm, amikor egy nézeteltérést akartam elsimítani három ember között, beleszóltam a vitájukba. Hónapról hónapra egyre rosszabb lett, egyre jobban a karakterem "lettem". Elkezdtem azt érezni, hogy amit csinálok az az életcélom, ezért élek, már nem vállaltam több alkalmi munkát, a testvéremtől kaptam pénzt. A jelmezemet tökéletesítettem, a szobámat is átalakítottam, sokszor az utcán aludtam, miközben "őrködtem" a templom vagy egy bolt előtt. Még egy kardod is készítettem alumíniumból (egyébként elég éles volt), először csak dísznek, később magammal vittem ezt is. Egy este, ez fél éve volt, megláttam egy párt, veszekedtek, amikor a férfi megtépte a nő haját, és az felsikoltott, akkor elpattant bennem valami. Ráütöttem a férfira, lecsaptam a kardmarkolattal, majd fellöktem, utána megfenyegettem és ráemeltem az éles kardot. Szerintem feljelentett, mert bevittek nem sokkal később, a nőtől valamiért nem kaptam köszönetet. Itt volt pár olyan rész, amit nem mesélnék el szívesen. A lényeg, hogy gyógyszeres kezelésre kényszerítettek és a bátyám felügyeletére bíztak, a kardot elvették, a testvérem a jelmezt és a fakardokat is elrejtette.

Egészen mostanáig egyik napról a másikra élek, és még mindig hiányzik a karakter. Sokszor észre veszem, hogy a tükör előtt próbálom a szerepet, majd elkezdek sírni. Teljesen elveszettnek érzem magam. Valaki, aki esetleg már átélt ilyet, leírná a tapasztalatait? Mit tudtok tanácsolni?


25/F


2014. máj. 14. 19:37
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha tisztában vagy vele, hogy az nem te vagy/voltál a kitalált karaktered, de mégis ragaszkodsz hozzá, akkor csak szimplán identítás zavaros vagy. Sajnálom, de ebben nem tudunk segíteni, nem rajtunk múlik, előbb utóbb vagy kigyógyulsz belőle, vagy nem, ez csak rajtad múlik, tényleg sajnálom.
2014. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp fordulj pszichológushoz!

Milyen gyerekkorod volt, hogy ez idáig fajult? Én kiskoromban játszottam ilyeneket, hogy miközben kísértem szüleimet a piacra vagy bárhová, aközben én vagyok a lovag, nindzsa, manócska, akármi. Így útközben jól elszórakoztattam magam. Mi ért téged, hogy nálad ez huszonévesen kezdődött?

2014. máj. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már egy ideje gyógyszeres kezelés alatt állok a bátyám nyomására, szóval hamarosan elmúlik remélhetőleg, de még mindig nehéz. Gyerekkoromban a szüleim jól tartottak, viszont nagyon szigorúak voltak. Magántanuló voltam, kortársakkal egy ideig nem is találkoztam. Eléggé el voltam szigetelve főleg kisgyerekkoromban. A pszihológus azt mondja, hogy a szerepjátékban éltem ki a gyerekkori frusztrációim. Én azt mondtam, hogy miközben felvettem egy kitalált személy személyiségét, valakinek éreztem magam. Hiába vagyok már 25 éves, még mindig úgy érzem, hogy nem nőttem fel. :( Remélhetőleg hamarosan változások következnek be, én is próbálok, akarok tenni érte...
2014. máj. 17. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás! Egyáltalán nem vagy reménytelen eset, pláne hogy így átlátod a helyzeted, szerencsére jó kezekben is vagy, ha jársz terápiára (bár nem tudom gyógyszerekre feltétlenül szükség van-e). Biztos el tudjátok érni, hogy rájöjj, hogy a szerep/karakter nélkül is érdekes vagy és meg van a helyed a világban!
2014. máj. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szép szavakat! Én is reménykedek a "gyógyulásban", igyekezni fogok. :)
2014. máj. 18. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!