Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha nem jött ki rajtam egy...

Ha nem jött ki rajtam egy gyógyszertől sem mellékhatás akkor nem is fog újaktól sem igaz? Azt mondják csak az arra érzékenyek szenvednek.

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz teljesen.


Bármelyik gyógyszerre lehetsz allergiás, arra is, amire eddig nem voltál. Ugyan nem gyakori, de nem kizárt.


A legveszélyesebb reakció az anaflexiás sokk, ami a gyógyszer bevétele után nagyon hamar jelentkezik, és életveszélyes. Akkor jöhet elő, ha új gyógyszert kezdesz el szedni, vagy már régebben szedett gyógyszert kihagyás után újból. Elég ritka dolog, de jobb tudni róla. Még az egyszerű Algopyrin is előidézheti annál, aki érzékeny rá. És ismétlem, lehet 2 éve nem volt gond, de utána lehet.


A később, órákkal, napokkal, hetekkel jelentkező allergiás tünetetek már nem azonnali életveszélyes helyzetek.


[link]

2014. júl. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem allergiáról kérdezett a kérdező, hanem mellékhatásokról.


Azonban erre sem igaz az, hogy nem fog kijönni a többi gyógyszertől sem. Bármelyiknek lehet mellékhatása. Sőt ugyanazon gyógyszer hosszú vagy többedszeri szedése után is kijöhet mellékhatás.

2014. júl. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
...a mellékhatásokról kérdezze meg az orvosát, vagy a gyógyszerészét... Capito?
2014. júl. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 homo ludensz ***** válasza:
Minden gyógyszernek van mellékhatása de mégis szedjük a főhatás miatt. Két azonos hatóanyagú gyógyszer is különbözik a segéd és hordozó anyagok tekintetében. A különböző hordozó anyagok is válthatnak ki kellemetlen mellékhatást. Jó ha tudod milyen összetevőkre vagy "allergiás" és igyekszel elkerülni mert ugyan olyan hatóanyagú s dózisú gyógyszer más összetevőkkel is létezik kevés kivétellel.
2014. júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
semmire nem vagyok allergiás.
2014. júl. 10. 09:33
 6/8 anonim ***** válasza:
De még lehetsz. Akár olyan dolgokra is, amik korábban nem okoztak problémát neked.
2014. júl. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"semmire nem vagyok allergiás."


Igazán magabiztos kijelentés, de egyrészt talán nem is igaz, csak nem tudsz róla, de ha igaz is, csak a jelen helyzetre vonatkozik.

2014. júl. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
akkor úgy mondom , hogy eddig bármit bevettem semmi bajom nem volt.nincs gyógyszerallergiám.mindig megkérdezik.
2014. júl. 10. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!