Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mellékhatás a gyógyszertől....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mellékhatás a gyógyszertől. Valakivel ez megtörtént?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok és 5 éve szedem a Diane 35 fogamzásgátlót. Mikor elkezdtem semmi probláma nem volt és pár éve az arcomon az ajkam fölött májfolt/pigmentfolz jött ki.

Találtam is egy cikket:

Sajnálattal tapasztaljuk, hogy a napsugár a sok öröm mellett sok bánatot is okozhat nekünk. A napfény hatására nemcsak az egyre divatosabb, helyes kis szeplők bújnak elő, de megjelenhetnek bőrünkön a kellemetlen barna foltok is. Ez utóbbit májfoltnak hívjuk.



Már maga az elnevezés is arra utal, hogy a májfolt belső rendellenességet is jelezhet. Összefügghet epe- és májproblémákkal, ám a legtöbb esetben hormonális okok állnak a háttérben. Megjelenése kötődhet állapotossághoz, fogamzásgátló tabletták szedéséhez, hormonális és menstruációs zavarokhoz. Ekkor a foltok leginkább az arcon a petefészek és a méh akupunktúrás vonalán alakulnak ki. A petefészek vonala a két orca közepén helyezkedik el, a méh vonala pedig az ajak felső részén található. A foltokat különféle irritációk, gyulladások, rossz fogak és fémtömések is okozhatják, mégis a legmakacsabbakat a napon való leégés hívja elő.



A melléklhatásoknál nem volt feltünteve, hogy köze lehetne a gyógyszernek a májfolt, pigmentfoltok kialakulásához, de mosmár biztos vagyk benne, hogy e miatt jött ki. De azért nagyon jó, hogy az orvos se tud tájékoztatni semmilyen mellékhatásról és hogy fel se tüntetik. Ezek után mi lesz, rosszabb, ha folytatom?

Átálni nem merek másikra, mert félek, hogy máshogy reagál rá a szervezetem és rosszabb lesz:(

És pont az ajkam fölött van a májfolt, ahogy a cikk is írja, ott húzódik a petefészek vonala.

Hihetelen!

JÁRT MÁR VALAMI ÍGY?

ÍRJATOK!!!!!


2009. máj. 27. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd abba a gyógyszert...én 20éves vagyok, még soha nm szedtem, így nem tudom, hogy milyen mellékhatásai vannak tapasztalatból, csak hallomásból. De elég sok negatívumot hallani, ezért is nm kezdtem el. Mindenképp keress fel egy dokit, de én tuti abbahagynám....
2009. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Én nem találkoztam ilyennel, de megjegyzem a diane folyamatosan fél évnél tovább nem szedhető, nemhogy évekig!!! Jó lesz, ha keresel egy másik dokit. Azt sem árt tudnod, hogy a diane nem fogamzásgátló (az csak a mellékhatása), azt bőrproblémákra írják, nem fogamzásgátlónak.
2009. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudtam, hogy dianet ilyen hosszú ideig nem szabd szedni! Orvosod nem mondta? Te jó ég...
2009. máj. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jézusom most jól megijesztettetek jövőhéten megyek a dokihoz és abbahagyom :O
2009. máj. 27. 14:44
 5/7 anonim ***** válasza:
gyogyszerszunet es valtas a minimum! de szerintem legjobb ha abbahagyod a fog.gatlot es attersz masra :-s
2009. máj. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
csak légyszi ne spirálra. Azzal megölöd a fogant gyerekeidet
2009. aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

miért ne spirálra váltsak? hiszen a fog.tabletta célja is a nem kíván terhesség megakadályozás.

Sztem ez a legbiztonságosab a tabletta melett, a védettséget illetően és a mellékhatásokat nézve nem olyan jelentőségűek mint a tablettának.

Soha nem fogok szedni !

2009. aug. 23. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!