Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 28 évesen normális vérnyomásér...

28 évesen normális vérnyomásérték a 157/100 és a pulzusom 120?

Figyelt kérdés
Pedig nem igazán stresszelek. Ahányszor mérem a vérnyomásom mindig 140 felett van. 28/F
2010. jan. 9. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez túl magas. Lehet, hogy gyógyszert kell szedned.
2010. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Ez pedig magas. Alakalomadtán nem árt egy orvost felkeresni.
2010. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Méghozzá minél előbb menj dokihoz.Ki kell vizsgálniuk,mert lehet szervi oka.

Ha nincs,akkor is be kell állítani a gyóyszereidet.

2010. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem. Engem teljesen mellbevágott. Én 47 vagyok, 120/80 a vérnyomásom, 60 a pulzusom. Az ilyen magas pulzus tönkreteszi a szívet, mert sokkal többet kell dolgoznia, erőlködnie ugyanannyi idő alatt, mintha a normális lenne. A vége ennek korai halál lesz.
2010. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja, és még egy kérdés: Ki és hol mérte? Mert ha orvos, akkor erre lépnie kellett volna valamit. Ha te mérted, akkor még reménykedhetsz, hogy rossz volt a mérőd.
2010. jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha rossz is a mérő, a pulzushoz még az sem kell... 120-ast szerintem folyamatosan lehet érezni, az nagyon magas... Nekem 120/80 54-60-as pulzus.

Nem vagy nagyon vékony alkat? Mert lehet pajzsmirigy túlműködés... 90%-ban fiatal korban emiatt magas a pulzus. Doki!!!!

2010. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A normális 120/80,és 70-80 as pulzus és semmiképp nem ez.Nincs pajzsmirígy vagy veseproblámád esetleg???ezektől mind magasabbak ezek az értékek. Alapos kivizsgálást ajánlanék,ha meg vannak károsabb szokások(cigi,alkohol,sok kávé,sok só,zsíros ételek) akkor jó lenne ezekről is lemondani,tehát életmódváltás és több sport,az rendbehozza.
2010. jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Aki kérdezte nem vagyok-e vékony alkat annak válaszolom, hogy 180 magas és 78 kiló vagyok. És munkanélküli vagyok két jelzálogos lakáshitel mellett tehát jövök-megyek, és inkább a lényegre koncentrálok, mint hogy idegeskedjek. Van bennem stressz, csak nem mutatom a külvilág felé.
2010. jan. 9. 14:58
 9/14 A kérdező kommentje:
Jah és digitális vérnyomásmérővel mértem otthon.
2010. jan. 9. 14:59
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát ha otthon mérted, akkor méregesd még, esetleg nézd át a használati utasítást! Nálam is gyakran adott a mérő teljesen fals értékeket, mert mondjuk nem szorítottam rá eléggé a kezemre, vagy beszélgettem közben. Ha nem kapsz később sem elfogadható eredményt, akkor ki kell vizsgáltatni.
2010. jan. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!