Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért tart mindenki hiperaktív...

Hektorr7 kérdése:

Miért tart mindenki hiperaktívnak? Olyan rossz hogy ezt mondják rám. Hogy vetközzem le?

Figyelt kérdés

Na szóval a problémám az hogy bár huszonegy éves vagyok mégis mindenki azt mondja hogy figyelmetlen vagyok, olyan szétszórt, agresszív, összességében hiperaktív. Én ezt értem és el is fogadom mert gyerekként diagnosztizáltak is azonban gyógyszert nem szedtem. De elvileg felnőttként ezt már ki kellett volna nőnöm. Mellesleg szedek antidepresszánst szorongásra de doktornőm szerint ez mérsékli a hiperaktivitásomat is. Hát de akkor mégis miért mondják rám emberek pár találkozás után hogy úristen én hiperaktív vagyok meg szétszórt??!!


Nem is tudom például múltkor is mondtam haveromnak hogy teljesen fáradt vagyok mert keveset aludtam erre mondja hogy tényleg nem látszik mert nagyon pörögsz erre azt hazudtam hogy sok kávét ittam. Vagy például elhagyom a kabátaimat, kulcsaimat, nehezen tanulok, elkalandozok olvasásnál. Nem köt le úgy semmi mindent félbehagyok. Nincs hobbim mert ráunok mindenren. Pszichiáterem szerint kapkodok, halogatok nem figyelek az emberekre a szavukba vágok, impulzív és meggondolatlan vagyok. Fejjel megyek a falba.


Ááá annyit írhatnék hogy hihetetlen. Mégis hogy vetkőzhetném le ezta betegséget? Már szedtem b-vitaminokat, reiki-ztem, nyugtató teákat iszok és meditálni is szoktam. De semmi sem használ belebolondulok ebbe



2014. júl. 22. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A hiperaktív gyerekek kb 1-2 harmada felnőttkorában is hiperaktív.

A felnőttkori hiperaktivitás kezelése gyógyszeres ÉS pszichoterápiás. Főként gyógyszeres. (A pszichoterápiában leginkább ilyen stresszkezelési, relaxációs részek vannak.)

2014. júl. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt nem várhatod el, hogy minden laikus rögtön diagnosztizálja a borderline-t nálad. :)

És miért rossz neked, ha ezt mondják rólad? Magad is írtad, hogy szétszórt vagy, kapkodsz, nem figyelsz másokra stb. Csak megpróbálják egy szóval jellemezni mindezt. Köznyelvi értelemben nagyjából igazuk is van.

Nehéz ezen változtatni, rengeteg önfegyelem kell hozzá, érzelmi, értelmi érettség, eltökéltség, erős belső motiváció... Ha nagyon zavar, eleged van a negatív következményekből (új kabát, új kulcs stb.), akkor változtass rajta. Kérj segítséget a pszichiátertől vagy pszichológustól, dolgozzatok ki erre valamilyen stratégiát.

De ha Téged annyira nem zavar, el tudod magad ilyennek fogadni, úgy érzed, ha ezen változtatnál, a személyiséged csorbulna, az is a Te döntésed. De akkor ne húzd fel magad azon, hogy hiperaktívnak mondanak. Fogadd el, nem vagyunk egyformák! :)

2014. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

borderline hogy jön ide? NEKEM NINCS Olyan zavarom!!


Amúgy nem nem tudom elfogadni mert ezzel b@ sztatnak sokan meg hülyének néznek. Szóval rengeteg konfliktusom van az emberekkel amúgy is, idegesítőnek és irritálónak tartanak.

2014. júl. 23. 12:21
 4/4 anonim ***** válasza:

"hektorr7 nevű felhasználó válasza:


Szia Kedves Kérdező!

Én is borderlineos vagyok. "


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__5..


Tényleg csak segíteni akartam. Vagy elfogadod magad így vagy megpróbálsz változtatni. Ha a változás mellett döntesz előbb-utóbb a környezeted is másként fog majd rád tekinteni, de tény, hogy ez egy hosszú és rögös út. Fiatal vagy, keress minél jobb szakértői segítséget, még mindent jóra tudsz fordítani, csak ne mindig másokban keresd a hibát. Tudatosítsd magadban, hogy neked is változnod kell, ahhoz jobb véleménnyel legyenek róla.

2014. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!