Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezrk az ertekek mit jelentenek...

Ezrk az ertekek mit jelentenek? Ma voltam vervetelen?

Figyelt kérdés

MCHC - VVT - HGB KONC.: 369,0 G/L (300-360)

GGT: 74,4 U/L (7-38)

TRIGLICERID: 2,66 MMOL/L (0,50-1,70)


Ezek az ertekek magasak, a tobbi alacsony.


Pajzsmirigy, vas es teljes verkepet kertem.


Szules utan vagok fel evvel, emiatt kertem ellenorzest.


2014. júl. 25. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
az első érték a hemoglobin koncentrációja, simán lehetett magasabb azért is, mert előtte nem ittál folyadékot, és ezért " sűrűbb " volt a véred. A GGT az egy májenzim, ez pont az alkoholistáknál szokott magas lenni, lehet, előtte 1-2 nappal fogyasztottál alkoholt? De pár éve egyszer nekem is magasabb volt, pedig egyáltalán nem iszok alkoholt. Lehet ez egy átmeneti dolog is, majd biztos ellenőrzi pár hét-hónap múlva a dokid. A trigliceridek zsirok, ezeket szokták külön vizsgálni a koleszterintől. Zsirszegény diétával helyrehozható. Egyébként ne izgulj, az orvosod biztosan választ ad majd minden kérdésedre, s amit kell, kezel is majd megfelelően.
2014. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Nem iszom alkoholt egyáltalán. Fél éve szültem, ezért kértem egy ellenőrzést, hogyha valami gond lenne, akkor tegyek ellene.

Most voltam a háziorvosnál és azt mondta, hogy nincs semmi probléma. Szép a vérképem, főleg a szülés után.

Fél év múlva kell ismételni, ha addig nem csökken illetve, nő a GGT értéke, akkor elküld kivizsgálásokra.


Annyit mondott még ezzel kapcsolatban, hogy ha valaki túlsúlyos, annak a mája zsírosodhat. Emiatt is lehet magas az érték.

Nos, én a szüléseim alatt sajnos sokat híztam, így valószínűleg ez lehet az oka. Legalábbis remélem.

Mondjuk most már fogyok, mert tornázom naponta 3 alkalommal és az étrendemen is változtattam.

2014. júl. 28. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!