Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az előbb azthittem meghalok ....

Az előbb azthittem meghalok . Mitöl lehet ez?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, elméletileg teljesen egészséges, de erős koffeinfüggő, ami napi 1 kávét, de inkább egy doboz energiaitalt jelent nekem...plusz teák ... normális a vérnyomásom (110körül) pulzusom 70-80 körül szokott lenni, ugyh semmi problémám nemvolt ideáig... mostanába nagyakom a vizsgaidőszak, ezért jellemző rám h késő estig fennvagyok, és eléggé fáradtnak érzem magam ... az előbb viszont volt egy rohamom, először 93, majd 130as volt a pulzusszámom, és mindenem lüktetett, olyanvolt mint egy pánikroham és kb 30 percig tartott ... szaporán vettem a levegőt, de a végén már fájt, nembirtam venni olyan gyorsan, és melegnek éreztem magam, és lebirtam volna futni 100 kört olyan dopping volt bennem... mivolt ez?!
2010. jan. 10. 17:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
nemsok kellett h mondjam anyáéknak h irány a korház mert mindjárt szétpukkadok belülröl....
2010. jan. 10. 17:13
 2/11 anonim ***** válasza:
Menj el kivizsgálásra. Lehet,hogy a koffein miatt (d eén ezt nem tartom valoszinünek ha ma sem ittál többet mint szoktál) lehet pánikroham,szivproblémák,kimerültség..egy biztos ez nem normális és nagyon veszélyes.
2010. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Felment a vérnyomásod,meg az adrenalinszinted,ne igyál annyi kávét meg energialöttyöt.
2010. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
vérnyomásom normális volt ... energiaitallal leállok, de nagyon nehéz, ideges vok hha nemkerül egy nap a szervezetembe koffein :S most picit jobban vok, de arra is gondoltam h mentruálni fogok, és talán azis kiválthatta ... v az idegesség
2010. jan. 10. 17:22
 5/11 anonim ***** válasza:
A pánikroham reálisnak tűnik. Nálam hasonló tünetei vannak. Stresszes időszakban, ha valami lelkileg leterhel, nagyjából 2-3 hétre rá kezdődnek a pániktünetek. Nézz vissza, nem volt-e ennyi ideje valami, ami esetleg megviselhet tudat alatt.
2010. jan. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a vizsgaidőszak miatt pánikoltál erre még rátett a kávé/energiaital dolog.


Csodálkozom, hogy ennyi minden mellett ilyen alacsony a vérnyomásod!!!!!


Jó lenne, ha leszoknál ezekről az italokról, szedj multivitamint és igyál inkább zöldteát/fehérteát.


Szerintem ezt a koffein és az energiaitalban lévő kitudjamicsodák okozták, nem fogsz meghalni de komoly bajt is csinálhat, figyelj erre oda.

2010. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
rendben köszi a válaszokat:) félek nagyon, de mostmár tényleg leállok vhogy ezekkel a szarokkal:( ma egy 330ml-es energiaitalt ittam plusz gyümölcsteát ... :S és ideges is vok holnap megyek az egyetemre, mert vizsgámlesz ... plusz kimerültség... rem ennyi a baj és nincs komoly:(
2010. jan. 10. 17:29
 8/11 anonim ***** válasza:
A nagy stressztől mivel vizsgázol biztosan kiugrott a vérnyomásod, még ha csak egy pillanatra is. Erre rátett egy kis pánikroham is. Azt a sok rimityramatyot, amit megiszol csökkentsd.
2010. jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A koffein köztudottan növeli a pánikroham esélyét.

Egyébként így a leírásod alapján az is volt. Ha másodszor is előjön, kezdhetsz aggódni.

2010. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a pulzusom ilyenkor normál állapotba is 80-90 között van
2010. jan. 10. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!