Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha hosszabb ideig ülök valahol...

Ha hosszabb ideig ülök valahol, akár kádban akár gép előtt és hirtelen felállok. Gyakran megszédülök, olyan érzés volt mintha részeg lennék. Most az előbb felálltam és még mellette nyújtózkodtam is. És egyszer csak összerogytam és azthittem elájulok?

Figyelt kérdés
nagyon megijedtem. De benne lehet azis,hogy pont pár órája edztem és gugolásokat csináltam,meg elvolt zsibbadva a lábam,és a hirtelen felállás majd nyújtózkodás közrejátszhatott.
2010. febr. 14. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem leesett a vérnyomásod


lassan állj fel pl., szerintem ez segít

2010. febr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálam is előfordul, ülés közben a térdünknél megtörik a véráramlás és lenyikkan a vérnyomásom.
2010. febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kicsit megnyugodtam. de azthiszem inkább megyek aludni. a vérnyomásom jó, nem rég volt mérve. De nagyon ijesztő volt. így szabályosan összerogytam és a felsőtestemmel még nyújtózkodtam és az elvette az agyamból a vért ami a lábamra koncentrált volna hogy álljon. és összeestem :S
2010. febr. 14. 23:27
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem is szokott lenni de csak nagyon ritkán fél perc múlva semmi bajom,orvos azt mondta h nem kell hirtelenkedni :D
2010. febr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Velem is van ilyen, vérnyomásesés. Önmagában nem veszélyes, de ha tényleg összerogysz, és beütöd a fejed, akkor lehet halálos is. Tehát óvatosan tessék felállni. :-)
2010. febr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak leesett a vernyomasod, ez mindenkivel megesik, foleg ha hirtelen sokat nosz(vo. tizeneves vagy)

En ilyenkor szedulni szoktam, meg nem latok/hallok, de elmulik par mp alatt. Ha nem mulik el v. tul gyakorinak talalod, akkor orvos.

2010. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
hát ien nekem is szokott lenni :D az a lényege ha elszédülsz ülj le 1 kicsit vagy kapaszkodj vmibe :D azt kész ;)
2010. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!