Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lasegue tünetem pozitív.60...

Lasegue tünetem pozitív.60 fokig hajlítható a lábam, utána már nagyon erősen húzódik az izom a vádlimban. Gyógyítható? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, de sajnos ezt a jelenséget már régóta tapasztalom. Ortopédián vizsgáltak meg és bizony eléggé fájt a vizsgálat, húzódik az izom a térdem mögött, ill. a vádlimnál. Nagyon merev az izom itt. Lasegue-tünet mindkét lábamnál pozitív (60 fok). Valahogy javíthatnék ezen? Izomlazító jellegű torna vagy nyújtás stb.? (Amúgy gerincferdülésem is van stb. Lábfej toló-húzó vizsgálat szerintem negatív lett.)
2010. jan. 13. 22:51
 1/3 A kérdező kommentje:
A combom hátsó része, a térdem mögötti rész és a vádlim húzódik végig. Miért? Túl feszes az izom, merev? Vagy valami szalag rövid? Mi az oka és hogyan lehetne javítani rajta?
2010. jan. 14. 00:44
 2/3 A kérdező kommentje:
Édesanyámnál is ugyanúgy 60 fokig megy ez a dolog (szintén pozitív a Lasegue-tünet). Tehát ezt örökölni lehet genetikailag? Semmit nem tehetek ellene? Látványosabb eredmény gyakoribb nyújtással összejöhetne?
2010. jan. 17. 12:16
 3/3 anonim ***** válasza:

így van, tehetsz ellene gyógytornával és saját érdekedben tegyél is ellene: háziorvos felírhat akár otthoni gyógytornát is Neked vagy édesanyádnak ha már nem tud elmenni kezelésre.

Most még kevesebb rágordítással csinálhatod a gyógytornát, aminek alternativája az lenne, hogy 70 évesen ki se tudsz kelni az ágyból.

2017. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!