Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Iskolai vizelés hatalmas...

Iskolai vizelés hatalmas kínszenvedés tud lenni számomra mit lehetne tenni ellene? (Részletek a magyarázatban)

Figyelt kérdés

Ez számomra egy kín.11.es fiú vagyok egy nap 6-7 órám is van. Sajnos már a 2.óra után mennem kellene WC-re valamilyen okból, de ez gyakran a napi legnehezebb feladat kategória. Vagy bennt cigiznek, vagy ha nem akkor sem tudok vizelni rendesen mert félek hogy bejön valaki és akkor aztán tényleg nem tudok. Ha hallom hogy jön be valaki akkor vége egy cseppet sem tudok vizelni. Gyakran kényszerülö arra hogy elkéssek az óráról vagy óra közbe kéreckedjek ki (legtöbbször ez bejön, de a tanárok nem mindig fognak kiengedni)


Mit lehet tenni ez ellen? Hogy tudjak vizelni olyan helyen ahol tudom hogy bejöhet valaki, vagy megláthatnak (mert akkor végképp nincs eredmény)?


2010. jan. 16. 22:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
28%

Nem kell egyből cukorbetegséggel jönni...

Én a reggelimhez megiszok kb fél liter vizet, megszokásból (egész nap sokat iszok, de nem azért, mert szomjas lennék), így 2. óra után én is rohangálok wc-re... Mert előtte csak fél 7kor megyek el..


15/L

2010. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Mérjél Te is vércukorszintet éhgyomorra. Előjele a sok folyadékbevitel és pisilés.
2010. jan. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
65%
Ha más nem megy próbálj ülve pisilni
2010. jan. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
21%

Nekem minden rendben a cukrommal.

Hozzászoktam, hogy megiszok 3 l-t minimum.

Ha nem iszom meg, rosszul leszek (fájnak az ereim, meg száraznak érzem a bőrömet... stb), szerintem ez pszichés dolog :P

Különben én nem pisilek sokat, mondom, hozzászokott a szervezetem. Legalább egészségesen élek, nem úgy, mint akik 1 l-t se isznak meg... :D


15/L

2010. jan. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Igen a sok folyadék egészséges.
2010. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Ha normálisan fogyasztas folyadékot nem baj, ha a második óra után kell már menned. Ha én rendesen iszok, akkor fél óránként rámjön.

Fülke, minek mennének be oda? Másik, szóljál a gondnoknak, hogy szar az ajtó. Hátha megcsinálják.

2010. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Persze, hogy egészséges a sok folyadék, de azt délutántól is bőségesen elég, ha beviszi a szervezetébe. Hazaér mondjuk kettő-három óra körül este nyolcig-kilencig simán be tudja azt a két liter folyadékot a szervezetébe vinni.
2010. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Ha délután este iszik nagy mennyiséget, akkor nem fog tudni aludni a félóránkénti pisiléstől. El kell osztani.
2010. jan. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Én legalább öt éve így viszem be a folyadékot a szervezetembe, és mégis el tudok aludni. Mondjuk fél háromtól kilencig az hat és fél óra hossza, vagyis óránként három deci folyadékot kell meginnia, az egyáltalán nem sok.
2010. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Persze lehet azt csinálni hogy nem iszol semmit délelőtt, de ez semmiképp nem egészséges, pláne mivel akkor a megterhelés miatt több energiára lenne szüksége a szervezetednek. Én ezt nem feltétlenül tartom jó ötletnek, ez csak egy felszíni megoldás.

Ez a fülkébe járás, meg ajtótartás egy haverral megint hülyeség, ez is csak tüneti, átmeneti kezelése a dolognak, de nem megoldás. Mert mi lesz, ha mondjuk elmegy valahova táborozni, vagy ahol nincs rögtön WC, és csak egy fánál lehet? Majd napokig vár, amíg veseköve nem lesz, vagy mi? Bár mondjuk egy szabadtéri fesztiválon pár sör tudja úgy feszíteni az ember hólyagját, hogy leküzdje az ilyen gátlásokat =)


Szerintem ezt mindenképp a fejedben kellene megoldanod. Hidd el, arra, hogy hugyozol, az égvilágon SENKI sem kíváncsi. Gondolom vannak más srácok, akik nem zavartatják magukat, és odamennek a pisszoárhoz, őket se bámulja meg senki, éppúgy téged se bámulnának meg. Nem azért vannak ott, nem is érdekli őket. Ezt kell megértened, és lerendezned a fejedben.

Persze lehet, hogy én látom rosszul mert nekem sosem volt ilyen problémám =D

2010. jan. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!