Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Iskolai vizelés hatalmas...

Iskolai vizelés hatalmas kínszenvedés tud lenni számomra mit lehetne tenni ellene? (Részletek a magyarázatban)

Figyelt kérdés

Ez számomra egy kín.11.es fiú vagyok egy nap 6-7 órám is van. Sajnos már a 2.óra után mennem kellene WC-re valamilyen okból, de ez gyakran a napi legnehezebb feladat kategória. Vagy bennt cigiznek, vagy ha nem akkor sem tudok vizelni rendesen mert félek hogy bejön valaki és akkor aztán tényleg nem tudok. Ha hallom hogy jön be valaki akkor vége egy cseppet sem tudok vizelni. Gyakran kényszerülö arra hogy elkéssek az óráról vagy óra közbe kéreckedjek ki (legtöbbször ez bejön, de a tanárok nem mindig fognak kiengedni)


Mit lehet tenni ez ellen? Hogy tudjak vizelni olyan helyen ahol tudom hogy bejöhet valaki, vagy megláthatnak (mert akkor végképp nincs eredmény)?


2010. jan. 16. 22:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Hali!


Kérdező!

_ Napi szinten milyen gyakran kell pisilned? Ekkor mennyi vizelet távozik?

_ Rendesen jön a vizelet, amikor pisálsz, van szaggat?

_ Van úgy mostanában, hogy van inger, de nem folyik a vizelet?

_ Ez a lelki frász csak a suliban van, vagy fennáll más helyen is? (színház/mozi, bevásárlóközpont, étterem... stb.)

_ Hogy érzed? Vannak egyéb félelmeid is, vagy csak ez az egy?

_ Gátlásos természetű vagy alapból, vagy csak ebben az egyben?

_ Mit gondolsz magadról? Önbizalomhiányban szenvedsz?

_ Vannak erekciós problémáid?

_ Van a suliban gondnok ill. karbantartó munkás?

_ Tanáraidban mennyire mersz megbízni?

_ Megkerested-e már ezzel a problémáddal az iskola- ill. háziorvosodat, iskolapszichológusodat (ha van)? Mennyire mersz bennük megbízni?


Várom válaszaidat!

Üdv: EE

2010. jan. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el :D

Mit kell ezen kérdezősködni?

Én se szeretem ha valaki néz pisilés közben :DD

Az, hogy 2. óra után mennie kell, hát így jár az aki ISZIK ;)


Mennyi gyökér válaszoló, isteneeem...

2010. jan. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

EE


7-szer (7.15, kb 10óra, 13.30, 16.00 körül, kb este 6, nyolc órakor és mielőtt lefekszem. VIszonylag sok főleg a 7.15-nél és a 10órásinál.


Rendesen tudok pisilni ha nincs a közelbe senki se. Amennyiben vannak akkor ált. sehogy de néha szaggattotan megy, de az a nagyon nehéz fokozat.


Nincsen. Ha van inger, van vizelet is.


Főleg suliban van, pl könyvtárban egyáltalán nincsen ahogy pályaudvarokon se, viszont ha vannak bennt 10-20 éves suttyók és hangoskodnak köpködne meg ilyenek akkor a bolti WC-k ben is fenntáll.


Van pár félelemem: Fogorvosok, csajok, cigányok, köpködő kötözködős emberek.


Eléggé gátlásos vagyok igen sajnos. Néhány dologban múlik el a gátlásosságom egy bizonyos dolognak köszönhetően - ez a WC ügy is már igy javulásnak tkinthető régen minden szünetben mentem ki - még rosszabb volt.


Nem gondolom magam túl menő embernek, sőt egy lúzernek tartom magam mert az vagyok :( CSak akkor nem amikor az összes haverokkal vagyok valahol.


Nincs erekciós probléma. Sőt!


Gondok az van de ha arra gondolsz amire gondolom hogy gondolsz a fülke ajtót nem csinálja meg mert úgyis szétbarmolják megint a cigizős köpködős suttyák.


Néhányukban eléggé.


Nem mlg nem kerstem meg, mindig elhatározom hogy meg fogom de mindig arrébb halasztom.

2010. jan. 17. 15:27
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Hali ismét!


Elemeztem a válaszaidat.

Kicsit meglepődtem, hogy ennyire "napirendszerűen" jársz bronzolni. Így első blikkre soknak tűnik, ha ez még ennél is több volt régebben, az már alapjaiban véve pszichés eredetűre utal, pláne, amennyiben sokszor kis mennyiség jött ki.

A reggeli és a délelőtti nagy mennyiség természetesen érthetőnek tűnik, hiszen a szervezet éjszaka regenerálódik, ez alól a kiválasztó-szervrendszered sem kivétel. Ilyenkor távoznak a szervezetből az éjszaka és a reggel során összegyűlt fölösleges anyagok. Akiknél felborult a szervezet egyensúlya plusz lefekvés előtt sok innivalót (teát, sört...) fogyasztanak, azokat éjszaka fel is ébreszti akár a vizelési inger.


Az eseted egy picit a saját gimis éveimre emlékeztetnek, ahol hasonló problémával magamnak is szembe kellett néznem, igaz, én nem foglalkoztam azzal, hogy nézik-e vagy sem. Elvégre is fiúk vagyunk/voltunk, abban a korban pedig valamilyen szinten mindenki kíváncsi a másikéra, és a zömünk viszonyítási alapot keres, amikor a másik gyerekére pillant. Azonban tapasztalatból azt is tudom, hogy egy ember annak a személynek vizslató pillantását viseli el, ill. nem zavartatja magát tőle,...

1.) akit nem ismer, és kicsi az esélye, hogy valaha is viszontlátja,

2.) aki számára szimpatikus,

3.) akiben megbízik függetlenül attól, hogy azt a személyt ismeri-e vagy nem ismeri.

Itt jelen esetben ugye te (is) a bagós süttyőkről beszélsz, akik menő kisfiúknak hiszik magukat azzal, hogy suttyomban rágyújtanak a fiúvécében, rongálnak, sőt, még arra sem veszik a fáradságot, hogy maguk után eltakarítsanak, kiszellőztessenek. Pedig a rongálások helyreállítása mindig óriási költségeket emészt fel, akármiről is legyen szó.

Visszakanyarodva, teljesen érthető, hogy nem szeretnéd, ha ilyen süttyők vizslatnák a farkadat. Ilyenkor tényleg, nyugodtan menj be egy kabinba, és pisálj ott. Parázni meg ne parázz, mert még ha rád is nyitnak,...

a.) állva pisilsz

b.) legrosszabb esetben a hátsó fertájadat látják.

Ha ilyemitől parázol, vizeletszabályozási zavarokat idézel elő saját magadnak. Ez uis tixtára olyan, hogy vki felbosszant, ő meg a markában röhög, mert te bosszankodsz, amivel voltaképpen csak magadat bünteted más kancsó hülyesége miatt. A megoldás egyértelműen az lenne, hogy szokd meg, hogy mások is vannak a közeledben, akkor is, ha nehéz. Nehogy már te szenvedj mások miatt...!


Amikor engem itt a lakóterületemen ostoba süttyők terrorizáltak, én is paráztam. Barátaim vagy nuku vagy minimális volt akkor, csak magadra számíthatsz, és nem akarsz a bandákkal verekedni, úgyis többen vannak.

Ha megszokod a terrorizálást, és kussolsz némán, elviselve a megaláztatásokat szenvedni fogsz, ahogy annó én is. De ha megtervezed magadnak, hogy mi van akkor, ha ez, meg ez történik, és képes vagy félelmeden uralkodni, sok dolgot, és tiszteletet is elérhetsz. Köztudott, hogy itt nem az "okostojásoknak" csúfolt személyek győzedelmeskedhetnek, hanem az, akinek van beszélőkéje, és önbizalma, és megmutatja, hogy nem fél semmitől. Ha ez megvan, egyesek talán éppen ezért (mégha csak érdekből is, de) melléd áll6nak.


A fogorvostól még megértem, hogy félsz, talán még a kisebbségek primitívebbik részétől (vannak roma származású ismerőseim is, akikről csak jót tudok elmondani, de ismerek ucsak számos ellenpéldát), valamint a kötözködőktől is, de hogy a csajoktól...

Azzal, hogy bevallottad, hogy "lúzernek" érzed magad, abszolút rávilágítottál az önértékelési zavaraidra.

Azt azonban nem tudom, hogy a gátlások miatt érzed magad vesztesnek, vagy a "veszteslét" alakította ki gátlásaidat? Ez itt, ugyanis egy hasonló ördögi kör, mint a rossz szokásokat összefoglaló témakör.


A WC-ügyben nem tudom, talán akartál változtatni és ennek az eredménye a javulás, nem tudom, de dicséretes és a javulás irányába történő elmozdulás ugyan egy kisebb siker, de nagy lépés a jó irányba.

Ha a haverjaid társaságában feledkezel meg a lúzerségedről, és tudsz némiképp feloldódni, talán nem volna hülyeség az ő társaságukban végezni szünetbéli dolgodat. Ha bízol bennük annyira, hogy ezt a problémádat egy kérés formájában megoszd velük -- már amennyire iskola-/osztálytársaid... -- talán ez is lehet egy megoldás a 10 órai gondodra.


Ha azonban még ez sem segít,és a gondok meg nem tesz eleget a kérésednek, trükközz! Annó a suliban nálunk is a földszinti vécék állapota szörnyű volt, de miután zár sem volt, elég volt órák után egy kiszemelt fülke ajtajába néhány szeget nem feltűnő helyre beleverni, egy kemény alumínium-drótot vhol a wcben/fülkében eldugni, és máris kész a mesterkélt zár. Uezt "U" alakú szeggel is meg lehet csinálni, ebben az esetben kampószerűen kell a drót mindkét végét kialakítani, úgy talán még 1xűbb. Nem hinném, hogy a süttyők egy ennyire apró dologgal foglalkozzanak pont... ha meg vki rajtakap szerelés közben, hát Istenem! A gondnoknak szóltál, semmi! Persze, az is igaz, ha nem szólsz, nemlesz hivatkozási alapod...


Ha ez sem segít, és ugye azt állítod, hogy vannak a sulidban jófej tanárok is, hát menj oda hozzájuk, az érintett 3. órát tartóhoz, és őszintén mondd meg neki, hogy ez a problémád, és szeretnéd megkérni, hogy legyen rád emiatt tekintettel és DISZKRÉT MÓDON hadd késs az óráról max 5-7 percet, ne pedig igazoltalant kapj emiatt.

De ezt minél később léped meg, annál többet szenvedsz, úgyhogy ne várj ezzel! Legrosszabb esetben is ott az ofőd, és ha jó fej, nincs mitől aggódnod. Avasd be őt is! (Jobb, ha tud róla...)


Ha szerinted fizikális problémád is lehet, pl. hólyaghurut, vagy bármi, ne várj tovább, keressd fel a sulidokit, vagy a háziorvosodat, hogy vizsgáljon meg.

A pszichés dolgot azt bizonyítottnak látom. Ha van sulipszichomókus, merj benne megbízni. Hidd el, jó ha van valaki, akinek elmondhatod azt ami téged zavar.

Akárhogyis EZEKKEL NE VÁRJ TOVÁBB, PAJTÁS!!!


Az önbizalom-problémádat csak a barátaid, és főként a családod támogatásával tudod megoldani, ill. ha kitalálsz magadnak egy célt, és az megvalósítod. Ha a családdal -- főleg apáddal -- rossz a viszonyod, őket RÉSZBEN pótolhatod a kedvenc tanároddal is. Én pl. nagyon kedveltem egyes tanáraimat és a mai napig kölcsönös tisztelettel beszélünk egymással. Minél többet beszélgetsz valakivel, annál jobban megismered őt, és az érdeklődés mindenkinek jól esik egy másik ember részéről.

Te is biztos örülnél, ha most megkérdezném, hogysmint, mi történt veled, van-e vmi problémád...Pajtás?! Ugye?



Remélem e hosszú gondolatsorokkal tudtam/tudok segíteni vmennyire javítani az eddigi problémáidon.

Bármit kérdeznél, ne restelld feltenni, ha idevág a téma, akkor itt, ha nem, akkor priviben. :-)

CSAK POZITÍVAN, Pajtás! ;-)


Üdv: EE

2010. jan. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

>>...

mégvalami...


"Eléggé gátlásos vagyok igen sajnos. Néhány dologban múlik el a gátlásosságom egy bizonyos dolognak köszönhetően...."

_Mi az az "egy bizonyos dolog"?


EE

2010. jan. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Ezt meg kellene beszélned egy olyan tanárral, akivel jó viszonyban vagy. Biztosan komolyan fog venni, bátorság. Esetleg fordulj az iskolapszichológushoz, ha van ilyen, neki az ilyen és ehhez hasonló gondok kezelése munkaköri kötelessége.

A gonosz kommentelőket meg tojd le, nekik is vannak súlyos kellemetlenségeik az életben, hidd el, csak nem elég bátrak ahhoz, hogy megkérdezzék, mi lehet a megoldás.

Asszem, a nyugodt vizelés alapvető emberi jog - akinek volt már olyan gondja,hogy nem ment, mert közben jöttek-mentek, az tudja ezt.

Summa summarum: beszéld meg ezt a dolgot valakivel, akiről feltételezed, hogy a helyén kezeli majd a problémát.

2010. jan. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Kicsit utánnajártam a dolgoknak és rájöttem mi a hiba - A reggeli fekete tea. 3 napja hogy nem iszom fekete teát reggelire és azóta... Reggeli brunya után a következő délután van mikor hazaérek - Ez fantasztikus! Mint kiderült a vesém reagál rosszul a koffeinre vagy mi - azóta nem kell a suliba brunyálnom - nem kiabálom el, de remélem ez megoldotta a problémámat - de mi lesz a többiekkel akik így vannak? 3 mberről tudok a suliban akik ugyanebben a cipőben járnak. 1ikük a szünet elején gyorsan go be taktikát képviseli a másikuk pedig óráról megy ki.
2010. jan. 20. 19:00
 28/32 anonim ***** válasza:

A koffein vízhajtó, teljesen normális tehát, ha a teától megjön a Pischinger. :-)

De azért jó volna, ha a sulivécé-parád nem úgy oldódna meg, hogy ezentúl nem iszol semmit.

2010. jan. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Látod? Erre mi nem gondolhattunk... a változás a te érdemed. :-)

Azzal a 3 sráccal kapcsolatban, akiről írsz, sztem vedd fel velük a kommunikációt. Nem tudom, milyen a kapcsolatod velük, de vezesd fel nekik bizalmasan, hogy tudsz a problémájukról, és segíteni szeretnél. Ha elfogadják, ha nem, az már az ő döntésük. De ha jó a fellépésed és tudsz érvelni, miért beszéljetek róla, nyert ügyed van, és kapsz egy kihívást megoldani egy problémát. A problémákról márpedig beszélni kell...


Hidd el, a maga nemében hálás szolgálat ez, segíteni másokat saját problémájuk megoldásában. Te már tudsz vmit, amit ők nem biztos, ezért tudsz nekik ebben jobban segíteni. Rágjátok át az életmódjukat és meglesz a megoldás.

Ha nem akarnak kötélnek állni, még mindig megtehetsz 2 dolgot...:

1.) ideirányítod őket erre a fórumra (uis hála neked ennyivel is okosabbak lettünk :-) )

2.) Rájukhagyod a problémájukat. Ha olyan hülyék, kihagyják a Ziccert...



A 6:13-as kérdésemre a válaszod továbbra is érdekelne...


Örülök, hogy végre vmi jó hírrel is tudtál szolgálni!

Üdv: EE

2010. jan. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

EE


Ezt a dolgot nem itt a neten kellene megbeszélnünk. Itt sok a bunkó lásd az alapkérdéshez is hányan fűztek hozzá hülyeséget/ Szándékos baromságot.

2010. jan. 23. 21:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!