Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A zuhanyzás tényleg egészséges...

A zuhanyzás tényleg egészségesebb lehet a kádban fürdésnél?

Figyelt kérdés
Én mindig is zuhanyozni szerettem jobban és azt mindig tudtam, hogy sokkal takarékosabb, de ma olvastam a biológia könyvemben, hogy egészségesebb is a zuhanyzás. Hogyan? Mert olyat már hallottam, hogy fiúknál a hímivarsejtekre káros lehet a forró kádban fürdés, de ezenkívül még miért egészségesebb?
2010. jan. 18. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az a víz amivel lemosod magad rögtön le megy nem áztatod magad még benne egy óráig :)
2010. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pl. ott a skótzuhany,márcsak attól is egészségesebb!
2010. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én imádom magam órákig áztatni, és még sosem lettem beteg. Bár törölközés előtt azért még egy fél percre magamra engedek toszta vizet a zuhanyrózsából.
2010. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel nem tapad a bőrre az előzőleg leázott kosz és a vízsugár olyasmi, mint egy laza, gyenge masszázs, szerintem tényleg egészségesebb.
2010. jan. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert fürdésnél a saját magadról leázott koszban ücsörögsz. Gyakorlatilag mintha nem is tisztálkodtál volna, mert ugyanabból a retekből szállsz ki fürdés után, mint amivel beszálltál.

Zuhanyzásnál meg lemegy a lefolyóba a retek.

2010. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Egyébként ez hüleség,hogy a fürdés kádban nem egészséges mert vannak nagyon jó fürdősók amik pozitivan hatnak a szervezetre sőt ajánlott néha olyanban áztatni magunkat:)
2010. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

mert a zuhanyrózsából kiáramló vízzel felpezsdíted a vérkeringésedet.

Nem terheli meg a szívet, mint a meleg kádban való üldögélés.

Higiéniai szempontól, sem elhanyagolható, hogy nem a saját leázott koszodban ülsz.

Ettől függetlenül a fürdés, jobbat tesz a léleknek. Ami a hímivarsejtet illeti annak azoknál van jelentősége, akik babát terveznek. Nem károsítja csak lomhábbak lesznek. De ez is csak akkor fontos, ha a fürdés után történik a szeretkezés. Másnap már nem lesz semmi. Gondolj csak bele. A törökök, akik meghonosították a fürdőkultúrát órákat áztatták magukat meleg vízben, gőzben. És mégis fenn maradtak (azaz szaporodtak)

2010. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A forróvízben teppedés nem tesz jót a vérkeringésnek sem, csak felnyomja a vérnyomást. Ezzel szemben a hideg-meleg zuhany nagyon egészséges és frissítő is. Józ tesz a bőrnek is!

Jó lehet egy illatos lazító fürdés, de azt mondják, hogy 15 percnél ne legyen hosszabb és utána ugyanúgy le kell zuhanyozni. Tehát, semmiképp nem gazdaságos.

2010. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!