Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szivdobogás érzet megfázáskor?

Szivdobogás érzet megfázáskor?

Figyelt kérdés
annyira dobog a szivem egy kisebb megfázásnál (nem vagyok lázas, de éjszaka izzadok és a közérzetem is rossz, és érzem, hogy meghültem) hogy aludni sem tudok tőle. Voltam kivizsgálásokon (sziv, hasi uh, szem) és semmi problémát nem találtak. A háziorvosom felirt béta blokkolot, amit azota is szedek (12,5 mg/nap -tehát keveset) de ugy érzem nem ez a probléma forrása. Azelott sosem volt ilyen problémám. 35 éves sem multam el. Hajnalban mindig erosebben érzem a szivdobogást és nagyon kellemetlen. Szerintetek mi lehet? (Nem stressz az tuti) A google nem segitett, csak egy hasonló jellegu leirást angol nyelven találtam. TSH érték jó (nem hormonális tehát ezt is ki lehet zárni) Ha mulik a nátha, megfázás, akkor a szivdobogásérzet is megszünik nagyjábol.

2014. szept. 13. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szedsz olyankor vénynélküli gyógyszert? A vízben feloldható, sokat reklámozott porfélék közt van olyan, ami szívdobogást okoz. Mellőzd az ilyeneket.
2014. szept. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szia, nem szedek semmit. Maximum meleg teát, hogy segitsem az izzadást, ami ugye a gyogyulás utja. Érdekes még, hogy az orrnyálkahártyám nem váladékozik. Csak azt érzem, hogy be van dugulva. És mindig csak 1 orrlyukam, többnyire a bal. Már arra is gondoltam, hogy allergia, de nem lehet, mert mindig a hüvosebb idő hozza elo a megfázást. És ez a probléma már fél éve fennáll, egy komolyabb (antibiotikummokkal kezelt) hörgőgyulladást követöen. Igazábol, akkor kezdodott, ugy vert a szivem, hogy fél oráig hüledeztem, hogy ez most mégis mi (szivroham???) akar lenni. Aztán megnyugodtam és maradt ez a kellemetlen szivdobogás érzet ami - mint mondtam - hol erosebb, hol gyengébb. De mindig a megfázás tuneteivel egyutt erosodik. (Most is ebben a nyirkos, nedves idoben). Köszönöm, hogy megprobálsz segiteni kedves válaszoló.
2014. szept. 13. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem azt mondták, ez normális, mert be van dugulva az orrod, nehezen szeded a levegőt (kevesebbszer kevesebbet), esetleg még a tüdőd is tele van, akkor a pulzusod megnő, hogy a kevesebb oxigént minél gyorsabban szállítsa. Mintha lihegnél.
2014. szept. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia! Azért gondolom, hogy nem normális, mert ezelőtt is fáztam meg, voltam influenzás is, és nem emlékszem ilyen kellemetlen tünetre: hogy a mellkasomban érzem a szívem. (Mint mikor vészhelyzetben az adrenalin elönti a tested) De lehet, hogy ez korral változik és az lesz amit írtál. Köszönöm neked is a hozzászólást.
2014. szept. 14. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg nem használtál szteroidos orrcseppet?

Ami tüneteket leírtál, tökéletesen passzol egy hormonális defektre, ihattál olyan teát is, ami tartalmaz természetes fitoösztrogéneket, pl zöld-teát.

Nem csak a TSH van, mint hormon, az emberben van vagy 80 féle hormon, egy endokrinológushoz kellene elmenned, de előtte felhagyni mindenféle gyógyszerrel, teával, ha még mindig fennáll a szívdobogás-érzet.

2014. okt. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

szia,

nem használok orrcseppet, mert az egész internet erról szól, hogy pont az orrcsepp indukálja a mégtöbb problémát mivel kiszáritja a nyálkahártyákat az érösszehuzó hatása miatt é sez hosszu távon ellenkezö hatást fejt ki.

A probléma jelenleg is megvan, mikor bedugul az orrom akkor sokkal erösebb az érzet. Elmentem füll.orr gégészhez is. Orrmelléküreg lágtartó, allergiás vérvizsgálat eredménye: Nincs jelen vagy kimutatható arányban. A Teát amit irtál kicsin elgondolkodtam, mert mikor kialakult ez a szivdobogás érzet, rengeteg teát ittam, volt hogy 8 ora alatt 4-5 öt, több napon keresztul. Volt közte zöld tea is, de nem hiszem hogy ez miatt lenne. Mióta megvan ez az érzés elhatároztam, hogy lefogyok, mert azt is olvastam, hogy a megnövekedett kortizol szint is közrejátszhat és a kortizol a hasi zsirban szeret lenni. 15 kilot fogytam, heti 3szor sportolok, uszok és hegyre sétálok, leszoktam a dohányzásrol fél éve. Szeretnék mindent megtenni amit csak tudok egy jobb, egészséges életért. Nem eszek már ilyen mesterséges, cukros ételeket, rengeteg gyümölcsöt, zöldséget és házi hust fogyasztok (van föld és igaz, hogy rámegy a hétvégéd sok kerti munkára, de legalább tudod mit eszel) Szoval egyfajta életmodváltáson is tulestem, de még mindig elkap a szivdobogásérzet mikor megfázom. KEzdem unni. Nagyon.

2014. nov. 2. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!