Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy egészséges embernek ettől...

Egy egészséges embernek ettől az ebédtől, mennyire megy fel a cukra?

Figyelt kérdés
Rántott hal rizzsel tartárral, 2 túrós palacsinta (a töltelék kristálycukorral készült.) Tehát hogy mi a normál tartomány étkezés után 1, vagy 2 órával? Szomszéd 2-es típusú cukorbeteg lett, én terhességi cukros vagyok. Szigorú diétán vagyok, étkezések után 1 órával 7 alatt kell lennie a cukromnak, ő azt mondja hogy egy nem terhesnek illik 10-11 alatt lenni étk. után 1 órával. Nem magas az a 10-11? Tulajdonképpen sosem mértem egészséges állapotomban. Előző terhességemben is cukros voltam, de szülés után az első szuper érték után 6 héttel volt egy kontroll terheléses, utána sosem mértem. Ismét terhességi cukros vagyok, tehát hiába vágnám be ezt a sok finomságot ha lehetne, akkor sem jönne ki olyan érték mint egy egészséges embernél.
2014. szept. 25. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Labor módszerekkel mérve, a 120 perces érték 7,8 mmol/l alatt normális a terheléses mérésnél.


Bármit is eszik egy teljesen egészséges ember, két órával utána, már nem lehet 7,8-nál magasabb. Ha nem is megy vissza az étkezés előttire, de a közelében kell járnia.

2014. szept. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
74%
Ilyen étkezés után egy órával 10 körüli érték normális.
2014. szept. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, nekem az első terhességnél a 2 órás glükóz teszt 10,3 volt, most nem is csináltak mert az új rendelet szerint nem terhelhető az, aki volt már terhességi cukros. De kialakul szép lassan, látom az értékeimen, hogy pl. reggeli után nehezen tartom már 7 alatt. (amúgy nemsokára a 7,8 -as határértéket felviszik 8-ra)...ezek szerint ha 1 órával utána a szomszédnak 10-11 között van, akkor le is megy elvileg neki 7,8 alá a 2 órás mérésénél... köszönöm.
2014. szept. 25. 14:03
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. szept. 25. 14:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Andizsuzsi nevű felhasználó válasza:


Ilyen étkezés után egy órával 10 körüli érték normális.


Akkor menj be az egyetemre, hogy hülyeséget tanítanak az orvosoknak. Nem normális. A 7,8 a határ.

2014. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!