Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet velem ha benyomom az...

Mi lehet velem ha benyomom az ütőeremnél, d nem érzem a pulzusom? Ilyen mindenkinél van?

Figyelt kérdés
Dagadt vagyok. Néha olyan is jön hogy elkezd nagyon sípolni a fülem és fura érzést érzek a mellkasomban(alap sípolása mindig van). Mostanában szabálytalanul, néha szerintem túl gyorsan, néha szerintem túl lassan ver a szívem. Úgy érzem hogy vannak olyan dobogások amik allig akarnak eldobbanni. Mi lehet ez?

#betegség #kéz #vérnyomás #sípolás #szív #magas vérnyomás #alap sípolás #fura érzés a mellkasban #nem érzem a pulzusom
2014. szept. 30. 18:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy csak az a bajom hogy mindent beképzelek magamon? Minden kis dolgon pánikolok? Ma azt érzem hogy hideg a kezem, és pont ma történt ez hogy nem érzem.
2014. szept. 30. 18:04
 2/16 A kérdező kommentje:
Most is történt egy ilyen fülsípolós, fura érzéses a mellkasomban. Utána nagyon dobogott a szívem, éreztem is a pulzusom utána. De most megint visszaállt 14/f
2014. szept. 30. 18:16
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó helyen nézed :) Én is sokáig nem tudtam, hogy hol kell nézni.


[link]


Ezen a képen a bal oldali artériát nézd, Radial artery néven van bejelölve. Viszonylag a külső oldalon kell nézni mind a két kezednél, ott, ahol látod az artériát a képen. Azért lehet ott jól kitapintani a pulzust, mert csontos alapon fut, de egy kicsivel a csuklód alá ha odarakod 2-3 ujjad, biztosan megérzed, de itt egy kép erről is:


[link]


Ami a többi tünetedet illeti, ha van otthon vérnyomásmérőtök, akkor érdemes lenne otthon méregetni reggel-délben-este, mert a magas vérnyomás lehet az oka a fülsípolásnak. Egyébként pedig nem ártana egy kontrollvizsgálat a háziorvosnál, biztosan megvizsgál, és csinál egy vérvételt.

2014. szept. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De szerinted van valami bajom?
2014. szept. 30. 18:26
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet magasvérnyomásod, aminek az elhízás az oka. Ezért kéne napjában többször mérni, és ha 120/80-nál nagyobb értékeket mérsz, akkor fel kellene írni, és azzal menni az orvoshoz. Egy labor amúgy sem ártana, mert a fülzúgást pl. vérszegénység is okozhatja (mondjuk nem valószínű, hogy egy 14 éves fiúnak vérszegénysége van, de sosem lehet tudni). Ha úgy érzed, hogy össze-vissza dobog a szíved akkor nem ártana egy EKG sem, hogy megnézzék, van-e valami eltérés. Ha pedig nem találnak semmit, akkor az is elképzelhető, hogy ezek lelki eredetű panaszok, de a vizsgálatokon át kell esni, hogy mindent ki tudjanak zárni.
2014. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És most halálközelben vagyok?
2014. szept. 30. 18:49
 7/16 anonim ***** válasza:
Azért azt kétlem :) Ne aggodalmaskodj túl sokat, az tényleg ártalmas. De valamelyik nap kerekedj fel, és sétálj el a háziorvosodhoz.
2014. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De tényleg lehet ez pánikroham is? mert én pánikoló vagyok anyai ágról örököltem. Ő szorong közösségben én is, és félek hogy most jól tettem-e ezt pl. Most is a google-t olvastam mi lehet ez rákerestem mindenre és amikor valami megkönnyebbülő válszat olvastam én is megkönnyebbültem amikor rosszabb választ olvastam egyből mintha elő jöttek volna a tünetek.
2014. szept. 30. 19:42
 9/16 anonim ***** válasza:
Persze, lehet az is. De ahhoz, hogy ezt felállítsák diagnózisként, minden szervi elváltozást ki kell zárni. Nem akarok rojtosra koptatni a kezem, de leírom még egyszer: menj orvoshoz. A legrosszabb, ha magadat stresszeled a neten olvasottakkal, és csak rontasz a helyzeteden.
2014. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amúgy sikerült megtalálni a pulzusod? :)
2014. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!