Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » El kellene kezdjek antibiotiku...

El kellene kezdjek antibiotikumot szedni? (bovebben lent)

Figyelt kérdés

Par napja fajt a torkom.Sokat gargarizaltam es elmult.Az orrom az nagyon csorgott napokon keresztul.Nem volt lazam,nem kohogtem.A fejem viszont nagyon fajt es faj mai napig.A tobbi tunet mar eltunt.Voltam a haziorvosomnal,aki mondta,hogy a torkom nem csunya,de irt fel antibiotikumot( neki mindenre az a megoldas).Meg nem kezdtem el szedni a gyogyszereket amiket felirt.A fejem azert is fajhat,mert felelotlen voltam es ebbe a nagy hidegbe nem hordtam sapkat.Szerintetek kezdjem el az antibiotikumot,ha eddig nem tettem?Mar csak az orrom csorog nagyon picit,illetve a fejfajas az ami meg van.

Koszonom elore is a valaszokat:)


2010. jan. 23. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot ne nagyon kezd el enni, mert tönkretesz. Ha két hét múlva sem leszel gyógyult, akkor esetleg, de akkor is csak orvos ajánlására.
2010. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Neked valószínűleg influenzád van, amit vírus okoz. Az antibiotikumok a vírusokra nem hatnak. Azonban az influenzának lehetnek súlyos, baktérium-okozta szövődményei (pl.tüdőgyulladás), ami akár végzetes is lehet.Az orvosok ezért írnak fel antibiotikumot influenzára. Azt,hogy elkezded-e szedni, döntsd el te, de ha elkezded, nem hagyhatod abba, mind be kell szedni! (kivéve persze, ha rosszul vagy tőle). Ez nagyon fontos.
2010. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!