Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék változtatni,...

Hogyan tudnék változtatni, hogy ne legyek magamba forduló, szorongó, fesztelenül tudjak beszélgetni az emberekkel és ne pánikoljak be a stresszes helyzetekbe?

Figyelt kérdés

Ha problémáim vannak,nem igazán szoktam másokkal megosztani. Kisebb koromban anyukámnak próbáltam elmondani,sőt volt,h kértem ,ne mondja el senkinek, de mindig vissza hallottam apukámtól v. másoktól... Bár lehet,hogy én túlzom el az egészet és tényleg nem szabad megbízni senkiben sem.

A szüleim között gyakori a nézeteltérés,sokszor ordibálnak egymással, amivel nemcsak engem,de magukat is megszégyenítik. Sajnos már bennük is csalódtam párszor,így nem tudom,h mikor hihetek nekik. A ,,barátaimmal" sem tudom annyira megbeszélni ezeket a dolgokat, mert vannak,akikről néha észreveszem,hogy féltékenyek,ha nekem jól megy vagy ,ha nem úgy döntök,ahogy ők elvárják,már meg is haragudnak... Viszont azzal is tisztába vagyok,hogy senki sem tökéletes,így nekem is vannak hibáim, ezért próbálom ezeket a dolgokat elfogadni.

Anyukámon is észreveszem néha,hogy ha próbálok kicsit belekapcsolódni abba a beszélgetésbe,amit ő folytat egy ismerősével, kis idő elteltével próbál ,,elnyomni" ,hogy ő legyen a központba és néha ciki megjegyzéseket is tesz rám, igaz viccesen, de nekem ez akkor is rossz....

Apukám meg ital problémákkal küzd és vele nem is igazán lehet lelki dolgokról beszélni...

Sajnos nehezen illeszkedek be az új közegekbe,mindig bennem van a félsz,hogy kibeszélnek v. kiközösítenek. Erre volt is példa a suliba is,mivel duci csaj voltam és egy kicsit fiús. Próbáltam senkit meg nem bántani,még véletlenül sem, de így is volt,aki belém kötött és piszkált. Mert azt tapasztaltam,hogy minden közösségbe van egy olyan személy,aki másokon vezeti le a feszültséget.

Valamint itthon kiskoromba is mindig leszidtak, még ha házimunkába segíteni szerettem volna akkor is,mivel hogy én nem tudom olyan jól megcsinálni,mint ők. Így később már nem is próbálkoztam, csak ha szóltak,hogy valamiben segítsek. Ez odáig vezetett,hogy most mindenkinek én vagyok a lusta, elkényeztetett csaj,aki semmit sem csinál.... Holott magam körül mindig rendet teszek, csak a házimunkába nem igazán kapcsolódok be,mert úgyis az lesz,h akkor is azt mondja anyu,h nem segítek neki semmiben.

Nagyszüleim és a keresztszüleim már nem élnek, már csak az unokatesóim vannak, de nem mindegyikkel tartjuk a kapcsolatot,de akikkel igen, még velük sem olyan szoros a kapcsolat sajnos..


Azt is egy picit kudarcként élem meg,hogy még nem volt egy normális kapcsolatom sem, pedig 22 éves vagyok. Igaz, talán egy kicsit válogatós vagyok,de ez miatt is már mondták,hogy valószínű nem is a fiúk jönnek be nekem... :s


Kérlek benneteket,hogy segítséget,hogy törhetnék ki ebből a helyzetből?

Tudom,hogy ki kellene mozdulnom és emberek között lennem,de elég sokszor feszélyezve érzem magam közöttük. Ha el is akarok menni szórakozni, néha-néha , azért is össze kell vesznek anyukámmal. Korábban sokkal frusztráltabb voltam,de már egy ideje szered egy stressz oldót és így át tudom vészelni a napokat,bár így sem könnyű.



2013. dec. 10. 16:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Önbizalomból is elég kevés van nekem :s
2013. dec. 10. 16:42
 2/7 A kérdező kommentje:
Volt korábban egy bepánikolásom, amikor egy kívülről nézve zavartalan környezetbe teljesen bepánikoltam. Ezután kaptam meg a stressz oldót. Valószínűnek tartom,hogy a sok probléma ,amit nem mondtam ki az évek alatt,az is kiválthatta. Mondták ismerősök,hogy ha ez így meg tovább , belebetegedhetek és meg is halhatok,mert legyengítem az immunrendszeremet. Valahogy túl lehet lépni,feldolgozni a régi sérelmeket? Viszont ,amik tudat alatt vannak,tehát nem emlékszem rájuk,azoktól hogy szabaduljak meg, hogy rendesen tudjak koncentrálni a tanulásra?
2013. dec. 10. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha módodban áll, fordulj szakemberhez. Nem csak fizetős mentálhigiénés szakemberek léteznek.

Próbálj sportolni, a mozgás jó stresszoldó.

Ne akarj rögtön a "társaság központja" emberek helyébe kerülni. Nem vagyunk mind olyanok, de az alap helyzeteket mindegyikünknek meg kell tudni oldani.

Kezdj vásárlás, telefonálás, ügyintézés feladatokkal.

Köszönj rá a régi ismerősökre, beszélgess öregekkel, ők ezért nagyon hálásak tudnak lenni.

Ha valami nem jön össze, ne keseregj. Nem minden a Te hibád : a másiknak is lehet rossz napja, esetleg félreértett valamit. Nem kell mindenkinek megfelelned, nem kell mindenkivel jóba lenned.

Felnőttként az embernek sok a semleges kapcsolata. Az ilyenekből nem kell megértést, szeretetet kicsiholni, vagy ilyesmit várni tőlük.Nem minden emberi reakció vonatkozik rád. Ne keresd a rosszat, és ne tagadd le a jót. Sok szorongó ember a saját "sötét szemüvege" miatt lát sötéten olyasmit, ami a nyugisabbaknak nem probléma.

2013. dec. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudom, milyen nehéz ez, sokáig én is ilyen voltam. Mindennap úgy keltem fel, hogy mostantól megváltozom, persze nem sikerült.

Talán érdekesen hangzik, de az első lépés a változásban az, hogy elfogadod magad így, ahogy vagy! Hidd el, hogy a többi ember nem jobb, de nem is rosszabb nálad, és mindenkinek van valami problémája, ha nem ez, akkor más! Sokkal több az önbizalomhiányos ember, mint gondolnád!

2013. dec. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és én is mindenképpen javaslom a szakembert is! Én nem mentem, így évekbe telt, mire legyőztem a gátlásosságomat... segítséggel sokkal könnyebb lett volna.
2013. dec. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 6 hónapig voltam pánik beteg... Addig nem tudtam meggyogyulni amig olvasgattam rola. Minden pánik betegnek erösen javasolom hogy ne olvasson az ég világon semmit mert az a hátrányára válik.
2013. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked ezt a mesét: Aranyos és tanulságos (persze azt nem állítom, hogy megváltozol de mindenképp olvas el vagy nézd meg videón. nem fogod megbánni azt a 10 percet.) [link]

http://www.youtube.com/watch?v=OuFuLT1vJ4Y

2013. dec. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!