Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 (+5) hetes kismama vagyok...

6 (+5) hetes kismama vagyok és feszült, stresszes. Hogy lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan 7 hetes kismama vagyok és nagyon örülök a picinek. Viszont kifejezetten érzem a feszültséget magamban. Dolgozom és mindenki idegesít, egyáltalán nincs kedvem mások bajaihoz és mások kiszolgálásához. Mindenre hevesen reagálok, vagy ha nem, akkor magamban forrongok. Teljesen kikészülök ettől. Az egy dolog, hogy semmi kedvem dolgozni, és nem szeretem amit csinálok, de ez az "ideggyengeség" eddig nem volt... Lehet ezen valahogy változtatni? Lehet, hogy a kismamaság miatt gyengébbek az idegeim?


Másrészt meg már annyi ijesztő dolgot olvasok itt is, meg az interneten, hogy elkezdtem aggódni is. Hogy lesz e szívhangja, meg látszódni fog -e az ultrahnagon. Pedig nem akarok idegeskedni, meg aggódni sem. Mert ez csak árt...


Nem akarok már sokáig dolgozni, szeretnék otthon maradni minél előbb, viszont nem tudom, hogy a dokim majd mit szól ehhez. Ez is aggaszt.


Szóval kismamák, mi a véleményetek?



2013. jan. 24. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 13 hetes vagyok!Ugyanigy voltam én is!Utáltam az embereket is magam körül ráadásul én is paráztam hogy minden okés e!Nyugodj meg és szedj Magne B6ot!!!Ez egy kicsit stressz oldo is!Ha gondoldod irj privátba!És ne aggodj minden oké lesz!
2013. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a hormonok játéka, és teljesen normális, ahogy érzel. Nekem sem volt kedvem dolgozni, pedig én itthon dolgoztam, saját időbeosztásban. Szerintem ez ilyen "fészekrakó"-jelenség, a kismama már jó előre ki akar mindent alakítani és alaposan felkészülni. Én legalábbis így voltam vele, marha nagy igazságtalanságnak éreztem, hogy nem lehet a legelső perctől már csak a babára koncentrálni. Pedig mondom, én magam főnöke voltam. Dolgozni azért muszáj volt a pénz miatt.
2013. jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is idegeskedtem, utáltam az embereket magam körül. De nekem az jött be, hogy kinevettem mindenkit. Persze, nem hangosan, de sokat mosolyogtam -nem tudták, hogy min-, meg mindig mondtam magamnak, hogy ezek itt semmit sem érnek, az én babám viszont rengeteget, szóval nem foglalkozom velük, csak az én kis jövevényemmel.


Az interneten olvasható rossz, negatív dolgokkal pedig nem szabad foglalkozni. Pozitívan kell állni a babához, a terhességhez, és örülni, hogy kisbabád lesz!


Szívhang: Én is aggódtam, hogy lesz-e szívhang, amikor mentem, de nem volt. Január 7-én voltam, akkor a doki 14,8 mm-es PETEZSÁKOT látott, embriót nem. Január 24-én (ma) voltam, és dobogott a szíve, 16mm-es embriót látott. Szóval ezalatt a pár hét alatt ennyit nőtt a baba. Hihetetlen, hogy mire nem képes a természet. 6+2 hetesen még szinte semmi, 8+5 hetesen meg 16 mm-es embrió és szívhang. Szóval emiatt nyugodj meg, én is megijedtem az elején, hogy miért nincs szívhang, és lásd, már mekkora a babóka.


Remélem, hogy segíthettem! Sok boldogságot!

2013. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3. vagyok: nekem is sokat görcsölget a hasam, mondtam a dokinak is, letiltott a házas életről, és veszélyeztetett terhesnek minősített. Nem szabad idegeskednem, és sokat pihenni. Ettől még eljárok majd dolgozni, de csak addig, amíg úgy érzem, hogy nem ártok a babának. Ez is egy ok, ami miatt egyáltalán nem fogok foglalkozni a cseszegetésekkel, a főnöki, munkatársi hülyeségekkel! Ennyit nem ér meg!
2013. jan. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, hogy van még aki így érez! Én olyan 10 hetesen éreztem ezt, nem értettem, hogy minek kell nekem dolgozni menni, utáltam majdnem mindenkit, mindenen sírni tudtam, ha már egy kicsit máshogy szóltak hozzám. Annyira feszült voltam egész nap. Mivel én külföldön dolgozok, engem ki sem írnak sajnos táppénzre, csak esetleg ha nagy baj van. De az szerencsére nincs! A beosztásom is elég nagy kiszúrás, 11-től este fél nyolcig dolgozok, majdnem fél kilenc mire hazaérek este. Emellett a baba miatt is idegeskedtem, hogy vajon minden rendben van-e vele, hiszen utoljára 5 hetesen voltam ultrahangon és akkor még csak egy kis petezsák volt.

Nekem aztán a 13 hetes ultrahang segített. Akkor láttam a picikémet és minden rendben van vele. Az orvos is nagyon rendes volt, megnyugtatott. Most kaptam pár nap szabit is, így jól érzem magam. De félek, ha vissza kell mennem a munkahelyemre, megint visszajön ez a stresszelés. Azért próbálj megnyugodni, ha nem megy, nyugodtan menj el az orvosodhoz és beszélj vele erről! Nem szabad, hogy a munka a baba kárára menjen! Később, ha már nagyobb lesz a hasam én is megpróbálom kiíratni magam, de már előre tudom, hogy nem fognak neki örülni... :( Pedig annyi mindennel tudnék itthon foglalkozni, szeretnék nézelődni, utána járni mindennek... De sajnos ez van, dolgozni kell.

2013. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok. Csak már agybajt kapok a missed ab, meg hasonló cikkektől!!! Nem is szabad ilyeneket olvasnom, de komolyan!!!! És mielőbb megpróbálom én is kiiratni magam, mert nagyon nem kívánkozik egyetlen porcikám sem 1,5 -2 órát utazni oda, majd vissza ugyanennyit minden nap, és egész nap dolgozni... Lehet kényesnek és gyengének tűnhetek mások szemében, de sajnos akkor is így érzek. Csak legyen minden rendben a babával!!! Kb. minden héten mennék uh-ra, hogy nyugodt legyek... de persze ez nem normális, és valahogy le kell állítanom magam...
2013. jan. 24. 13:30
 7/12 kabymaci ***** válasza:
Sziasztok én is ugyan így vagyok sajnos.Ha már látom hogy közelítenek a bolt felé az emberek rosszul leszek :D Én is 5 hetesen voltam dokinál akkor még csak petezsák volt ma vagyok 8 hetes ma este megyek újra dokihoz remélem minden rendben lesz és láthatjuk a gyerekünket :)
2013. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is 5 hetesen voltam. Akkor a doki látott egy 6 mm-es petezsákot, és mondta, hogy korának megfelelő. Jövőhét szerdán megyek majd vissza még egy uh-ra, azt mondta, akkor már láthatom az embriót is szerinte. :) Jajj nagyon várom, akkor már én is 7 (+4) hetes leszek, és remélem minden oké lesz!
2013. jan. 24. 13:49
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem szúrni szokott a hasam, van olyan hogy felállok és vissza kell ülnöm annyira fáj. Ez normális? Vagy mondjam el ezeket a dokimnak?
2013. jan. 24. 16:14
 10/12 kabymaci ***** válasza:
Sziasztok gondoltam megosztom veletek hogy 15mm a babánk és láttam verni a szívet nagyon jó érzés volt :)
2013. jan. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!