Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek depressziós...

Szerintetek depressziós vagyok? Vagy mért van ez?

Figyelt kérdés
találtam egy leírást, abszolút illik rám az utóbbi kb 5 hónapban: Az örömre való képesség elvesztése. A beteg korábban örömöt okozó dolgoknak, eseményeknek sem tud örülni. Fásultság érzése társul hozzá. Kevesebb érdeklődés a szex iránt
2014. dec. 7. 21:20
 1/2 anonim válasza:

Gondolkodj, hogy mik azok a dolgok, amik igazán boldoggá tudnak/tudtak tenni. Értékeld kicsit az életedet magadban, próbáld meg sorra venni, hogy hányadán állsz magaddal, a környezeteddel. Ózsdi példa lehet, de gondolj bele, hogy mennyien élnek a világban napi betevő, vagy akár napi 1 pohár tiszta víz nélkül. Nem hiszem, hogy a te helyzeted ennyire rossz lenne. Örülnöd kellene, hogy van hol aludnod, van mit enned, van hol aludnod és ezen kívül más emberek számára luxusnak felfogható dolgok is a rendelkezésedre állnak. Például az internet, vagy elmehetsz bowlingozni a barátaiddal, moziba mehetsz. Szeresd az életedet, azt amid van. Keresd a barátaid társaságát, mondd el neki, miért szereted őket, vegyél magadnak egy tábla csokit és élvezettel majszold el.

Ha végül semmi nem segít, menj el pszichológushoz. De szerintem képes vagy összekapni magad, Hajrá <3

2014. dec. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm.. Megpróbálom :)
2014. dec. 7. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!