Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nehezebb visszatartani...

Miért nehezebb visszatartani a székletet pár óra tartogatás után?

Figyelt kérdés
miért van az, hogy ha mondjuk reggel nem megyek el nagywc-re, mert sietek, akkor simán vissza tudom tartani egy fél napig, viszont ilyenkor délutánra már annyira kell,hogy nem bírom tovább és muszáj elvégeznem, ott ahol vagyok.

2014. dec. 21. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nehezebb ? Hát a bélrendszerben működik a perisztaltika, azaz a gilisztaszerű izommozgás, ami a végbél irányába továbbítja a béltartalmat. A bélfal feszülést érzékelő idegvégződései pedig fokozzák a a záróizom nyitásának ingerét, amit akaratlagos idegi ráhatással csak ideig-óráig lehet ellensúlyozni.
2014. dec. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de mégis vannak olyanok, akik vissza tudják tartani egy napig is....
2014. dec. 21. 12:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez csak akarat kérdése. Próbáld meg te is visszatartani a végsőkig, aztán lesz ami lesz. Majd írd meg a az eredményt.
2014. dec. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
már volt ilyen, hogy nem volt alkalmam elmenni nagywc-re egy napig, és 4-5 óránál nem bírtam tovább visszatartani, hiába szorítottam. ez akkor gond, hogy nem bírom tovább??
2014. dec. 21. 12:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebből lesz olyan szép székrekedésed, mint a sicc. A végbeled előbb-utóbb kitágul a benne lévő széklettől, plusz meg is szokja, hogy ott van. Bélrenyheség a neve. Inkább ne sz.rakodj, hanem menj el, amikor kell.
2014. dec. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!