Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Előfordult, hogy a környezeted...

Előfordult, hogy a környezetedben elájult valaki? Vagy esetleg Te magad jártál már így?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi a leghatékonyabb elsősegély ilyenkor? Nem valami súlyos betegség tünetére gondolok, hanem arra, ha pl. valakinek leesik a vérnyomása vagy nincs elég oxigén stb.

18/L



2014. dec. 22. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Lefektetni vízszintes helyzetbe, lábakat felemelni. Arc hideg vizes törlése, enyhe pofozgatás.
2014. dec. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bárhol is történik a rosszullét, ott, azonnal lefektetni? Vagy először kikísérni, rosszabb esetben kivinni a levegőre vagy olyan helyre, ahol kevesebben vannak?

Melyik a sürgősebb, fontosabb?

2014. dec. 22. 15:10
 3/6 anonim ***** válasza:

lefektetni, lábakat föl, ez az első

és egy pohár víz, ha múladozik a rosszullét

2014. dec. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én voltam már rosszul és nagyon örültem, hogy nem pofozgatott senki!
2014. dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én többször ájultam már el,ilyenkor anyumék lefektettek,feltartották a lábaimat és hoztak vizet.Meg elvileg beszéltek is hozzám.:)
2014. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lefektetés, lábak fel, ahogy már írták. Mehet a pofozgatás, szólongatás is. A víz csak akkor ha már magához tért teljesen! De hideg vízes törölközővel lehet törölgetni az arcot.
2015. jan. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!