Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Történt már veled vagy a...

Történt már veled vagy a környezetedben valakivel ájulás?

Figyelt kérdés
Hogyan nyújtottak elsősegélyt? Szerinted mi a teendő ilyenkor? 18L

2014. dec. 7. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően suliban, évnyitó/zárónál ájultak ki. Le kell fektetni, és lábakat fel, és várni. Ha felébred, sok folyadékot itatni. Ha valaki az utcán ájul el csak úgy, mindig meg kell vizsgálni az életjeleket is,mert nem lehet tudni,hogy csak sima vérnyomás esés, vagy valami komolyabb baj áll a háttérben. Többet nem tudsz tenni.
2014. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerek- és fiatal koromban többször ájultam el. Persze az ájulás és eszméletvesztés kissé eltérő fogalmak. Ájulásnál "agyi vérszegénység" lép fel, arc elfehéredik. Valóban lefektetni, esetleg láb felpolcolás, felemelés. Arcpaskolás, fényingerek biztosítása, arc hidegvizes ingerlése.
2014. dec. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Második! Nincs igazad, illetve részben.


Ájulásnál két szempontot kell figyelembe venni, arc színezete, keringés megléte.


Azért mondom, hogy nincs igazad, mert találkoztam vörös arcú emberrel, akik ültetni kellett, mert túl sok vér volt az agyban, igaz ez a ritkább, de előfordulhat, legtöbb esetben elég fektetni, lábakat felemelni. De mielőtt elhamarkodottan döntetnétek, győződjetek meg, hogy ájulás vagy eszméletvesztés van a háttérben, mert nem mindegy. Kérdezőnek mondanám, hogy legkönnyebben úgy tudod megvizsgálni, ha hangosan megszólítod aki elfeküdt, mellétérdelsz, óvatosan megrázod a vállát - ha erre reagál akkor ájulás, ha nem akkor eszméletvesztés vagy halál. Segítséget kérsz, ha nem reagálsz és utána légzést vizsgált, feje fölé hajolsz, 10 másodpercig, nézed a mellkasát hogy emelkedik-süllyed-e 10 másodperc alatt legalább 2 légvétel(!), hallod a levegő kiáramlását, érzed az arcodon a levegő kiáramlását. Ha ez így van, akkor stabil oldalfektetés, ha körülmények is úgy vannak (ha gerinctöröttet, combcsonttöröttet, sorozatos bordatöröttet stb. soha nem fektetsz stabilba), de aki összeesik, nála ez a gyanú nem áll fel szóval igen stabil oldalfektetésbe teszed. Ha viszont a légvételre utaló jeleket nem észlelsz akkor megkezded az újraélesztést!

2014. dec. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak szerintem nincs igaza teljes mértékben. Mert nekem párom már többször is elájult. Sima ájulás volt. A szemei fennakadtak, rogyott össze. Elkaptam, hogy ne vágódjon el, lefektettem a földre, és pofozgattam szólongattam, az arca falfehér volt, kb 5-10 mp-ig tartott, és már kérdezte (még fekve) hogy mi történt. Tehát amíg pofoztam, megráztam, szolongattam NEM REAGÁLT! de pár mp-ig tartott az ájulás csak. Neki alacsony a vérnymása, és utoljára épp elkapott egy hasmenős, hányós vírust, le volt gyengülve, zúgott a füle..

ezzel csak annyit akartam mondani, hogy aki elájul, nem feltétlenül fog reagálni arra, ha rázogatod a vállát, az ájulás tarthat percekig is. Tehát ájulás, nem eszméletvesztés!

Egyébként - ahogy én is- vagy kérdezzetek meg orvost, vagy nézzetek utána a neten. Elég sok orvosi oldalon van leírás ezekről, tünetekről, mit kell tenniről..

Jó egészséget mindenkinek!

2015. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Az ájulás az eszméletvesztés, de az eszméletvesztés nem feltétlenül ájulás. Azért mert 10 másodpercig tartott az lehet ájulás, de a percekig tartó nem lehet. Érted a különbséget? Tanultál elsősegélyt?

1)Biztosítsd a helyszínt, ítéld meg, hogy a helyszín biztonságos-e

2)Óvatosan közelítsd meg a sérültet, térdelj le mellé, hangosan szólítsd meg, rázd meg a vállát - ezzel ellenőrzöd, hogy reagál-e. Ha reagált, akkor vagy ájult vagy aludt..

2015. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!