Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Néha levegőért kapkodok, miért?

Néha levegőért kapkodok, miért?

Figyelt kérdés

Tegnap este, mikor lefeküdtem, mintha kevés lett volna a levegő, amit belélegzek. Mikor próbáltam aludni, akkor meg mintha nem reflex szerűen vettem volna a levegőt, magam kellett irányítanom, hogy most ki, most be, ha ezt nem csináltam, akkor egyszerűen nem vettem levegőt. És nem mertem ezért eleludni! Csak akkor sikerült, mikor már annyira álmos voltam, hogy ülve elaludtam az ágyban, pedig nem akartam. Ma egész nap úgy voltam/vagyok, mintha kevés lenne a levegőm. És ha arra gondolok, hogy mi van, ha elkezdek nagyon kapkodni levegőért, mert nem lesz elég, akkor mintha nagyon izgulnék, hogy ilyet nem akarok.

Régebben pánikbeteg voltam, ma kicsit félek a betegségektől, de nem betegesen, csak ha valami kis furcsaságot érzek, ami nem jó, akkor beijedek. Ha most arra gondolok, hogy mi lenne, ha még sűrűbben kellene vennem a levegőt, elkezdek izgulni, kicsit remeg a kezem, és félek!! :( Annyira, hogy könny folyik a szememből!!


2010. febr. 6. 16:39
 1/8 A kérdező kommentje:
lehet csak azért van, mert bebeszélem magamnak, hogy valami betegségem van, és emiatt izgulok?
2010. febr. 6. 16:39
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem jó sehogy, annyira izgulok a nagy nem tudom mitől, a szememet se mertem tegnap este becsukni, nehogy elaludjak, és ne vegyek levegőt.

De felülést nem egész nap csinálsz..

2010. febr. 6. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugi bepánikoltál, ugyanis nagyon figyelted magad. Ne figyelj oda, ha nem kapnál levegőt már régen megfulladtál volna. Vedd természetesnek a levegővételt, meglásd elmúlik. És este ha lefekszel lazítsd el magad, meglásd rendbe jössz!
2010. febr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A belégzés nehézségét okozhatja felső légúti probléma, ugyanakkor lehet a bal szívfél elégtelensége is, ami tipikusan fekvéskor okoz problémát. Az ilyen betegek sok párnával alszanak, hogy levegőt kapjanak. Ha kifejezetten a fekvéshez kötődik, akkor fordulj orvoshoz.


A pszichoszomatikus, pánikeredetű légzési nehézség sem kizárt.

2010. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
vagyis feküdnék. Szóval akármit is mond nem feküdnék a műtőbe. Röntgen tuti, hogy lesz, ha meglátom és nem tetszik lehet megfontolom a dolgot.
2010. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a fekvéshez kapcsolódik... Csak régebben, mikor pánikbeteg voltam, akkor sokszor este is előjött, mikor lefeküdtem, és ezért az ágyban mégjobban bepánikolok... :( És továbbviszem fejben, hogy ez meg az lesz.. Tegnap teljesen úgy voltam, hogy ma reggel nem fogok felkelni. Akkor lehet, hogy mégsem gyógyultam ki a pánikbetegségből? :(
2010. febr. 6. 17:04
 7/8 anonim ***** válasza:
először keresd fel a háziorvosod, ha nem találnak a dokik semmi bajt, akkor fejben lehetnek problémák.
2010. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Depressziós vagyok szerintem. Vagyis állandóan sírhatnékom van már több éve.
2010. febr. 6. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!