Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hetente 3-szor bringázok,2-sze...

Hetente 3-szor bringázok,2-szer úszok mégsem tudok 5-6 percnél többet futni anélkül, hogy ne kelljen megállnom levegőért. Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
A kerékpározás kb. 20 km az úszás meg 2000 méter szokott lenni/alkalom
2011. szept. 8. 19:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bringázok, nem úszok (sajnos), viszont futok. A válaszhoz a súlyodat, magasságodat és a korodat nem ártana tudni, bár a nélkül is haladhatunk.


Szóval a futásban (és talán másban is) a fejlődéshez két kulcsszó van: a rendszeresség és a fokozatosság. Meg nem árt valami megfelelő alkat is, de ha nem vagy túl öreg, akkor az extrémen elhízotton kívül minden alkattal lehet eredményt elérni.


A rendszerességen heti 3-4 alkalmat értek. Én mondjuk 4-szer futok meghatározott napokon és távokat. Neked nem muszáj ilyen merevnek lenni, de az említett gyakoriság muszáj ahhoz, hogy belátható időn belül érzékelhető fejlődés legyen.


A fokozatosságon azt értem, hogy először csinálj valami alaptávot, amit szép kényelmesen le tudsz futni. (Nálam az első futásnál ez olyan 2 km volt). Ha ezt lenyomod párszor, érezni fogod, hogy egyre jobban megy. Ekkor próbáld növelni a sebességet! És ha már kielégítő sebességgel is stabilan megy az alaptáv, akkor lépegess felfelé ugyanezzel a módszerrel, először a távval, és ha a táv már viszonylag kényelmesen megvan, akkor a sebességgel is. A felső határ, amit így még kényelmesen meg tudok csinálni nálam 35 km lett hegyes-dombos terepen, de egy maratonnál sem jövök zavarba. Neked nem muszáj persze idáig eljutni, de egy félmaratonig (21 km)szerintem jó lenne. És hát a legjobb természetben futni, és lehetőleg nem betonon.

2011. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!