Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Étkezési zavarok, anorexia,...

Étkezési zavarok, anorexia, bipoláris zavarok, bulémia. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Lassan 1,5 hogy anorexiával illetve étkezési zavarokkal küzdöm (nem, nem vagyok sovány csupán szándékosan keveset eszem hogy megfeleljek magamnak) és most jöttem rá hogy talán bipoláris zavaraim is vannak..esetleg ezt valaki (akár tapasztalt) kifejtené nekem, mit is rejt magába ez a betegség? Az utóbbi napokban sokat gondolkoztam a bulémián,hogy hátha talán ez majd segít, de őszintén félek hogy ha elkezdem nem lesz visszaút. Egyszerűen nem bírom, nem tudom mit tegyek, kihez forduljak..nem vagyok beteg, egyjókedélyű lány vagyok, aki kétségbe van esve. Örülnék ha bárki bármilyen tanáccsal tudna szolgálni, vagy tapasztalt emberek üzenet írni.Menjek pszihológushoz? Vagy rehabra? Hogyan tovább?

2015. jan. 21. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó megoldás a pszichológus, ő tud segíteni.
2015. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Oszinten valaszolj! Lopsz?

amugy a bipolaris zavart ne akard bebeszelni magadnak, az nem csak annyi hogy egyik nap sirsz magadban, es ongyilkossagon jar az eszed, a masik nap meg semmi bajod. A bipolaris zavar ennel durvabb.

Az anorexia akkor igazan anorexia, ha akar tobb napig nem eszel, vagy mindenfele eszetlen dolgot tomsz magadba( pl.vatta) es a legtobb valodi anorexias soha nem irna ki az oldalra, es nem kerne tanacsot. Ha 1.5 eve anorexias lennel, mar tobbszor korhazba is kerultel volna, es csontsovany lennel.

Ha bulimias akarsz lenni, akkor tenyleg nem igen van visszaut, idokozonkent ugyis elojon majd.

A korkep roppant egyszeru nekem, sajnalom, hogy nem foglak sajnalni es nem nyilvanitok ezeknek a dolgoznal nagy jelentoseget.

Te egy fiatal, kisse elhizott lany vagy, akin tul sok a nyomas es figyelemre vagyik( tudatalatt)+enyhe depresszio. Kutyabajod, el se hinned milyen sok lannyal van ugyanez, altalaban kinovik es ennyi.

De egy pszihologust en is ajanlanek, hogy elmondja, hogy semmi bajod.

2015. jan. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor oszinten.. 160cm es 49kg "elhizott"-nak szamit? Sokszor dagiztak le a suliba, viszont masok meg azt mondjak hogy nem vagyok dagadt,en meg mar teljesen osszezavarodtam. Koszonom az utolso valaszolonak, a lelkem melyen tudom hogy rohadtul igaza van mindenbe..
2015. jan. 31. 21:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2015. febr. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!