Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Utalhatnak epeproblémára az...

Utalhatnak epeproblémára az alábbiak? Ha igen, mi segít?

Figyelt kérdés

Kellemetlen szagú széklet és szellentés, utóbbi szinte állandó jelleggel, béha büfögés, mostanában állandó enyhe fájdalom a hasüregben, nemrégiben egyszer előfordult erős görcsös-szúrós fájdalom is (főleg a jobb oldalon, gyomor és belek környékén). Lehetnek ezek epeproblémára utaló jelek?


Voltam orvosnál, de csak 2 hónap múlva mehetek hasi ultrahangra, addig mindenképpen szeretnék egészségesebben élni, táplálkozni.. Milyen diétásabb étrendet érdemes ilyenkor betartani? Vannak gyógyhatású teák amik segíthetnek? Esetleg más, egyéb tanács?



2015. márc. 6. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem nemreg vettek ki az epemet. Elotte szinte allando puffadas volt ram jellemzo es nem igazan tudtam bufogni. (Kivetel persze a szensavas uditok) ha pedig fajt akkor az a hatam kozepebe sugarzott ki mindket oldalra, a legsulyosabb rohamomnal a bal valamig felfutott a fajdalom szinte lezsibbadt tole a karom is. Ha az epe faj az sose elol teszi a beleknel, hanem mindig hatul nagyabol a bordak ahol elkezdodnek felfele.
2015. márc. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elso vagyok, lemaradt: azert nem art ha kerulod a zsiros eteleket, a kaposztafeleket es a tojast. Minel light-osabban erdemes enni.

A neten sok epes dieta van fenn, nyugodtan keress ra.

Ami viszont nagyon fontos, ha lehet a majtisztito teat keruld el, mert ha megis az epeddel van a baj es sulyosabb a dolog mint egy kis homok, akkor lehet koves es azt a tea elinditja, az pedig eletveszelyes es azonnali beavatkozasra lesz szukseged. Addig ne idd, amig nem vagy biztos a diagnozisban!

2015. márc. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tűnik epeproblémának. A széklet szaga ritkán kellemes. Sok állati fehérje fogyasztásakor a nitrogén tartalmú, káposztafélék fogyasztásakor a kéntartalmú bomlástermékek (indolvázas vegyületek ill. merkaptánok) keletkeznek. A fokozott gázképződés részben evési szokásokra vezethető vissza (sok levegő nyelése), részben a táplálék anyagi minőségére (pl. erjedéses folyamatok) ill. a bélbaktériumok számára kellően nagy tapadási felületet jelentő növényi rostok jelenléte. A fokozott erjedéses/rothadásos gázképződés a vastagbél felszálló és haránt ágában jelentkezik, ez okozhat ezeken a területeken szúró fájdalmat. Az étrend normalizálása fontos, erre vonatkozóan az interneten sok ajánlás található. A böfögés is a sok levegő nyelésére utalhat, a falatot alaposan kell megrágni, nagyobb darabok ne maradjanak benne. Nem szabad farkaséhesen falni sem. Ajánlatos az ízesítés nélküli fekete tea, diólevés tea fogyasztása, mert a bennük található csersav kordában tartja a bélbaktériumokat és nyugtatja a vastagbél falát is.
2015. márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!