Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fa szilánk ment az ujjamba...

Fa szilánk ment az ujjamba (régebben), most gennyes. Orvos kell vagy piszkálhatom?

Figyelt kérdés

Bő egy hete szilánk ment az ujjamba. Kivettem, de hosszában ketté vált és a vékonyabb része még benne van. Gennyes, körülötte piros és duzzadt, de nem fáj.

Ezzel orvoshoz kell menni vagy kézmosás után, lánggal fertőtlenített tűvel megpróbálhatom kiszedni?


2015. márc. 18. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Próbáld a gennyet kinyomni. Legtöbb esetben gennyel együtt távozik a szilánk. Ha mégsem tud, akkor menj orvoshoz.
2015. márc. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
elmennék az orvoshoz
2015. márc. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Menj el inkább sebészetre, nekem naponta kellett járni egy hétig, negyed órát áztatni kellett valamilyen pezsgős fertőtlenítős oldatban, utána otthon is áztatnom kellett még kamillában és kaptam rá kenőcsöt is.
2015. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azért illene egy szálka okozta gyulladással egyedül megküzdened.

Amiben a sebészeten áztatni szokták ezeket az jód vagy hiperol oldat.Mindkettő kaphato néhány száz Ft-ért a patikákban.

Vegyél injekciós tűt is és akkor azzal piszkáld ki.

Az orvos is ugyanezt fogja tenni,csak még sorban állhatsz vagy 5 órát érte.

Szerintem.

2015. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben szoktak adni tetanusz oltást is.
2015. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Felpiszkáltam, a gennyet kinyomtam, de tüskével nem találkoztam. Hát,.... Kíváncsi vagyok mi lesz vele.
2015. márc. 18. 13:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor jól jódozd be, és tegyél rá egy kis Tetran krémet, az leviszi a guylladást.
2015. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jódoldat a neve és olcsó? Ok, veszek majd.
2015. márc. 18. 21:54
 9/13 anonim ***** válasza:

A Jód az Betadine.De ne azt vegyél,hanem Hyperol tablettát.Abból kettőt feloldasz egy deci vízben és azzal locsolgasd.

A Tetrant hagyjad mert felesleges.

Lehet hogy már nincs benne a szálka,csak a szúrcsatornában maradtak kórokozók.

2015. márc. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Elméletileg a test kifogja lökni a szervezetből és eltávozik,de ha nagyon idegesít akkor kiszedheted de akkor fájhat mert nyílt seb , de ha veszélyesebb a helyzet akkor menj orvoshoz !
2015. ápr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!