Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Te is tapasztaltad hogy...

Te is tapasztaltad hogy ünnepségeken (pl. iskolában, ballagáson stb) vagy pl. esküvőkön gyakori hogy rosszul lesz, elájul valaki?

Figyelt kérdés

Láttál már te is ilyesmit? Esetleg veled is megtörtént??

Tényleg, mi lehet ennek az oka? Vagy csak én gondolom hogy ilyen helyzetekben gyakrabban fordul elő ilyen?

21éL.



2015. ápr. 9. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért fordul elő gyakran iskolai ünnepségeken, mert órákig a tűző napon kell állniuk az összegyűlteknek, szorosan egymás mellett, gyakran tetőtől talpig feketében, szorosra húzott nyakkendővel, bármiféle innivaló nélkül. Én szerencsére sosem voltam rosszul, azonban ballagáson volt olyan osztálytársam, akit ki kellett támogatni a sorból és leültettek.
2015. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Átlagos napokon azért nem olyan gyakori, mert teljesen másak a körülmények. Nyilván senki sincs kiöltözve nyáron, no meg ha melege van, akkor behúzódik egy árnyék alá, ha szomjas, akkor iszik valamit. Ünnepségeken gyakran egyikre sincs lehetőség.
2015. ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Hosszú ideig álldogálós,üldögéléses eseményeken többször tapasztaltam ilyesmit.
2015. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
54%
Nálunk ballagáson osztottak vizet az események alatt.
2015. ápr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezeken az eseményeken gyakran viszonylag sokáig kell egy helyben állni, és valóban meleg is lehet. Ilyenkor a keringés elégtelensége miatt előfordulhat, hogy nem jut elég vér az agyba, oxigénhiány léphet fel,ami ájulást okozhat. Kb ennyi.
2015. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Osztálytársam ájult már el évzárón pár éve, marha rossz volt, a tornateremben tartották, kb 1000 (!) ember volt bezsúfolva 2 órán át 40 fokban, alig kaptunk levegõt, mivel csak egy kis ajtót tudtak kinyitni, de aki beljebb állt vagy ült, annak ez semmit sem ért, nem õ volt az egyetlen, aki rosszul lett, én is majdnem megfulladtam, mivel innivalót nem lehetett nekünk bevinni.A kicsiknek bezzeg igen, röhögve ültek a padokon iszogatva, aztán nézték a kínlódásunkat, duplán jó volt -.-" a legjobb az volt, hogy sokkal több ember elfért volna mellettük, csak nekik muszáj volt fél méteres térközökkel helyet foglalni.

Amúgy zárt térben ez gondolom leginkább az oxigénhiány miatt van, udvaron, utcán meg a nagy meleg okozza, mert hát ilyen helyre mégsem bikiniben megy az ember, a fekete cucc meg még csak fokozza a nap hatását, és persze a hosszantartó ácsorgás sem kellemes.

2015. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!