Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan aludjak jobban? Megtanu...

Hogyan aludjak jobban? Megtanulhatok háton aludni?

Figyelt kérdés

Eddig mindig hason aludtam, de most olvastam hogy az a legrosszabb póz. Át lehet szokni másik pózba? Pontosabban a háton alvásra. Illetve sokszor felebredek, nagyon rosszul alszom, hogyan tudnék mélyen, jót aludni?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. máj. 6. 07:10
 1/4 anonim ***** válasza:

En csak hason fekve tudok elaludni. Ha alvas kozben a hatamra fordulok, felebredek.

Ki mondta, hogy hason nem jo aludni? Ha Neked az valt be miert akarsz valtoztatni? Az, hogy felebredsz nem hiszem, hogy osszefugg a pozzal, lehet, hogy az eletedben vannak problemak. Sokat streszelsz? Konnyen alszol el?

Amugy nekem a nyugibogyok segitenek ha ideges elethelyzetben vagyok.

2015. máj. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha neked a hasonfekvés kényelmes, akkor aludj úgy. AZ nem igaz, hoyg a hátonalvás egészségesebb, söt sok esetben éppen ellenkezöleg.


Ha sokszor felébredsz éjjel, annak nem az alvási póz az oka, hanem valami más.

Vagy túl stresszes vagy, vagy este túl késön eszel és megterheled a gyomrodat, vagy éhes vagy, vagy túl meleg van a szobában, vagy túl száraz a levegö, stb.


HOgy mi a tényleges ok, azt neked kell kikisérletezni.

2015. máj. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A "legegészségesebb" a jobb oldalon fekve alvás. Az csak a megszokásá kérdése, hogy milyen helyzetben alszunk. A háton való alvás nem valami célszerű, mert nagyon könnyen horkoláshoz vezet.
2015. máj. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A háton alvást azért szokták javasolni, mert a gerincnek az a legjobb. Kemény, nem süppedős ágyon persze, ahol jól alá is van támasztva a hátad. Más szempontból lehet más a jobb.


El fogsz tudni aludni háton, csak kitartás kell hozzá. Elalváskor hanyatt fekszel, és úgy maradsz. Ha alvás közben forgolódsz, az ellen persze nem tudsz tenni.


A könnyebb elalvás lehet lelki probléma is, de akár az az egyszerű dolog is okozhatja, hogy nagyon fel vagy pörögve este. Az internet száguldó, villódzó világából nehéz átváltani az alvás békés, nyugodt földjére. Próbálj meg valami nyugalmasat csinálni este fél-egy órán keresztül, olvasni, kézimunkázni stb. De millió más oka is lehet, keress rá ilyesmire.

2015. máj. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!