Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kialvatlanság, általános...

Kialvatlanság, általános fáradtság?

Figyelt kérdés

Az utóbbi néhány évben valamiért kb 2 alkalommal tudtam rendesen kipihenni magam, akkor is csak úgy, hogy valami rosszat ettem, és másfél óránként felébredtem arra, hogy rettenetesen hányingerem van, aztán a kimerültség miatt aludtam tovább(összesen átaludtam több, mint másfél napot, utána szuperül éreztem magam). Átlagosan 7-8, de van, hogy 10 órát is alszok(habár előtte ébren szokam lenni 20-22 t minimum), mindig amikor felébredek még rettenetesen fájnak a szemeim, de már képtelen vagyok visszaaludni(volt, hogy 3-4 órát is feküdtem, hátha, de nem ment - általában nincs zaj, legalábbis semmi zavaró, de nem tudok visszaaludni). Aztán olyan éjfél-éjjel kettő magasságában teljesen felélénkülök, a következő 4-6 óra tök jó, aztán kénytelen vagyok már lefeküdni, és másnap megint ugyanez. Próbáltam nappal aludni, próbáltam este, füldugóval, beraktam filmet háttérzajnak, de semmi sem használt eddig, ébredés után ha iszok is kávét mintha semmit nem használna(este viszont egyértelműen hat).

Mit tehetnék?


2015. máj. 23. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Enyhe nyugtatóval, pl. frontin, próbálj meg beállítani egy normál alvási periódust. Mondjuk este 10-kor beveszel egy szemet, s fél órán belül feküdj le. Előbb próbálhatod fél tablettával, lehet, hogy az is hat.

4-5 nap után állj le a tablettáról, várhatóan addig beáll az alvási periódusod.

Ha nem jön be, menj el a háziorvoshoz, mond meg neki, hogy ezzel próbálkoztál, de nem használt, ő felír neked valami erősebbet.

2015. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!