Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől fáradok el ennyire?

Piriiiii kérdése:

Mitől fáradok el ennyire?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, most érettségizem, az írásbeliket már letudtam, júniusban jönnek a szóbelik, tehát azokra készülök, bár nem viszem túlzásba. Nincs ugye suli, minden percemet én osztom be. Eleget alszom, sőt, legalább 8-9 órát. Azt tényleg nem mondanám, hogy a tanulást túlzásba viszem, csupán kidolgozom a tételeket (elolvasom az anyagot és kiírom, ami fontos). Ezen kívül olykor elmegyek túrázni (ami legfeljebb 2-3 óra tekerést jelent, de ez a nagyon maximum), kutyázni, pár naponta bemegyek a városba, vagy találkozom valakivel.

Eleget eszem, eleget iszom (vizet és teákat, zöldet, feketét, mentát, reggel kávé), és mégis iszonyú fáradt vagyok. Mitől lehet? És mit csináljak, hogy több energiám legyen? Lehet, hogy a sok borús óra, a sok eső van hatással rám?

Ma 10-kor keltem, pakolásztam egy kicsit, neteztem, megittam két kávét (bár nem túl erőseket), olvastam, ennyit tettem, és mindjárt bealszom... miközben nem bírom magamat rávenni a tanulásra.


2015. máj. 27. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:

A fáradtságot a szervezet oxigénelégtelensége okozza.

A tanuláshoz, az információk feldolgozásához az agynak egyre több oxigénre van szüksége.

2015. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!