Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A vérnyomásom 118/66, és fáj...

A vérnyomásom 118/66, és fáj is a fejem rendesen. Igyak kávét? Vagy mit csináljak vele hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont jó, ne csinálj semmit, max vegyél be 1 gyógyszert.
2010. febr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez egy jó vérnyomás, vagy Neked ez alacsony? - mert meglehet, hogy a Te szervezeted magasabbhoz 'Szokott'. Csatlakozom a 'Ne csinál semmit" beíráshoz, bár egy kávé nem árt még meg. A vérnyomásodat viszont ne akard elmúlasztani, mert meghalsz!
2010. febr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is: hány éves vagy? Ittál-e ma elég folyadékot? Érzékeny vagy-e a frontra? Gyakran elő szokott-e ez fordulni? Vettél-e már be fájdalomcsillapítót? Voltál-e már kint, vagy szellőztettél-e? Mozogtál-e már ma (pl. séta)?

Ha a kérdésekre sok a "nem" válasz, először inkább ezekkel próbálkozz. Ha végképp nem szűnik, jöhet egy kis kávé, de nem hiszem, hogy alacsony neked ez a vérnyomás.

2010. febr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
bocsi, lehet hülyén hangzott az hogy elmúljon, arra gondoltam, hogy normális legyen! egyébként melyik érték mit jelent? én úgy tudom hogy a 120/80 körüli a normális, engem csak a 66 zavar. köszi a válaszokat!
2010. febr. 28. 09:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Alacsony vérnyomásról 90/60 Hgmm-es érték alattinál, magas vérnyomásról 140/90 Hgmm-es érték felettinél beszélünk. Ezekről is csak akkor, ha tartósan fennáll. Ez olyan dolog, hogy nem lehet meghatározni egy értéket, ami normális, mivel az ember vérnyomása napközben nagyon sokszor változik. Az érték, amit a kérdésedben leírtál, teljesen jó.
2010. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vok. Tehát a 66-os diastole-s nyomás teljesen jó, ne aggódj.

eü-dolg.

2010. febr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!