Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes km vagyok. Ma este...

34 hetes km vagyok. Ma este 139/98 volt a vérnyomásom. Pulzusom 76 volt. Ez nagy gond? A lábaim bedagadnak rendesen, de múlt hét Hétfőn voltam védőnőnél és minden rendben rendben volt a vízelettel, nem volt benne fehérje. Első babámat várom.

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 22:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mért meg reggel is és ha magas akkor hívd fel a védőnődet és mond el neki hogy mennyi volt a vérnyomásod.

Inkább menj el hozzá feleslegesen minthogy valami gond legyen.

Ne legyél rest felhívni hisz ő ezért van!

2010. nov. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Napi 5x mérd! Ha ugyanilyen magas, reggel hívd fel a dokidat.(volt toxémiás anyuka)
2010. nov. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hát ez a vérnyomás magas. A pulzus jó. De a lábdagadás nagyon nem jó.

A toxémia egyik napról a másikra kialakul, ha csak gyanús már benn tartanak a kórházba megfigyelésre. Én az orvost hívnám reggel, vagy bemennék a kórházba ügyeletre!


Nekem a 20 héttől volt magas vérnyomásom. A 32 héttől már jártam CTG-re, és ultrahangra, és vizeletet is néztek. Amikor a lábam bedagadt a 37 héten, már ki se engedtek a kórházból, másnap indították a szülést. Most van egy gyönyörű 9 hós egészséges lányom!

2010. nov. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam toxémiás az első terhességem alatt, és nekem is a 34. hétig volt jó minden, aztán egyszer csak elkezdtem dagadni, a vérnyomsáom az egekbe emelkedett, és míg meg nem született a kisfiam, nem is ment 140/90 alá még gyógyszerrel sem, de a baba miatt nem adhattak nagyobb adagot, mint amenniyt adtak. De így is 2 nappal született később a kiírtnál, de császár lett a vége, mert felment a vérnyomásom a vajúdás alatt 170/110-re.

Ha reggel is magas lesz rögötn ébredés után, menj el dokihoz! Hátha csak az időjárás okozza!

Sok sikert, és jó egészéséget nektek!

2010. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mindenkinek köszönöm a tanácsát,hasznos számomra.

Reggel akkor vérnyomás méréssel kezdem.

Mindenképpen felhívom a védőnőmet,hogy ma mennyit mértem itthon.

Múlt héten hétfőn amikor voltam nála akkor ott 134/96 volt a vérnyomásom pulzusom pedig 76.Vízelet jó volt.Beírta a könyvembe hogy dagad kezem,lábam,só szegény diéta.Nem mondta hogy gond van.Múlt héten Csütörtökön voltam nőgyógyászomnál ő se szólt semmit ezekre az értékekre.

Nem szeretnék kórházba menni,a babám mocorog egész nap,és ez jó jel szerintem.:)

Rosszul nem vagyok,csak nem lesz gond.

2010. nov. 16. 23:54
 6/18 A kérdező kommentje:

Megmértem reggel a vérnyomásom,és magasabb mint este volt,mert most már 146/96 pulzus:73.

Most hívom is a védőnőmet,hogy ilyenkor mi a teendő.

Rosszul nem vagyok,a közérzetem is jó.A kicsikém is mozog rendesen.:)

2010. nov. 17. 08:06
 7/18 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a védőnőmmel,azt mondta hogy akkor ma méregessem a vérnyomásomat,írjam fel neki az értékeket,és holnap menjek be hozzá,és akkor ő is megnézi,és persze ellenőrzi a vizeletet is.Egyenlőre nem kell a nőgyógyászom felkeresni.
2010. nov. 17. 08:58
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok ismét:

Ma nekem sem volt a vérnyomásom a megszokott pedig nekem 100 fölé alig-alig megy. Meg fáradt voltam egész nap és nyűgös.

Front van:

Gyenge melegfronti hatás okozhat az érzékenyebbeknél fejfájást, vérnyomás-ingadozást.

2010. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap 22:34 vagyok.

Nekem sem volt semmi gondom, nem fájt semmim, csak a lábam dagadt, a babám is jól volt, mocorgott, és csak azért mértem mag a vérnyomásomat, mert mértem az anyukámét is, aztán kiderült, hogy magas. Lefeküdtem, hogy pihenek ,aztán később megmérem, és még mindig magas volt. Vártam reggelig, és reggel megint. Felhívtam a védőnőt, és mondta, hogy aznap még mérjem, és utána menjek el hozzá. Így tettem, de még akkor nem volt semmi a vizeletemben. Másnapra elküldött orvoshoz, és akkor már volt benne fehérje. :S Nem akarlak megijeszteni, de elképzelhető, hogy toxémiás leszel(vagy). De remélem nem. Én 5 napig voltam akkor kórházban, míg beállították a gyógyszeremet. Remélem, neked erre nem lesz szükséged!

Jó egészséget kívánok nektek! Ja, és a diétát tartsd be! Én azóta is sószegényen élek, mert megszoktam. :D

2010. nov. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Hát nekem is szépen ment felfelé a vérnyomásom,és így a védőnőm tovább küldött a nőgyógyászomhoz,aki már 170-es vérnyomást mért.Az nap be is kellett mennem a kórházba.18-án mentem be délután 14 órára.Ott csináltak ultrahangot,méhszály vizsgálatot,nst,vízelet és vérvizsgálatot.Fehérje nem volt a vízeletemben,minden eredményem jó lett.De a vérnyomás nem volt oké.Ezért 22-ig bent fogtak,és Corinfart és Dopegyt-et kaptam.Úgy szedeték bent velem,hogy hajnali 5 órakkor,1db Corinfar+1db Dopedyt,12 órakkor 1db Dopedyt,17 órakkor 1db Corynfart,20 órakkor 1db Dopegyt.Mától már csak reggel este szedek 1-1 db Corinfart.Remélem ez is elég lesz.Bár ma este megint kicsit magas volt 144 volt.De mondták nem kell megijedni,mert ha ez így nem elég akkor emelnek az adagon majd.Szóval végre itthon vagyunk.:)Remélem már csak szülni megyek vissza.December 30-án.:)

2010. nov. 23. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!