Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Székelési szokásaitok mit...

Székelési szokásaitok mit takarnak?

Figyelt kérdés
Ez nem vicc és nem is valami "felmérés", csupán az a helyzet, hogy nekem székelési problémáim vannak. Elég beteges. Tudom, nagy részt fejben dől el, de nem sikerült még megtennem. Első lépésként megemlíteném, hogy jól tudom, mi szükséges a szervezet megfelelő működéséhez ilyen téren: sok rost, folyadék, gyümölcs,mozgás... Ezek mind megvannak. Ezen felül mégsem tudom a székelésemet állandósítani. Én reggel nyomok egy feketét púpos kanál cukorral, normál kanás Nescaffé-val. Az esetek nagyobb részében ez bejön, azaz pontosabban kijön aminek ki kell. Csak nem mindig. Például 2 napja megint nem megy, csak valamennyi, ezt érzem, hogy nem elég. Nap közben van szelem is néha, de csak reggel szoktam WC-re ülni, máskor nem megy. Év közben azért, mert nem is vagyok otthon, nyáron meg hiába is próbálom. Ha csak kevés sikerrel járok vagy nem is járok sikerrel, egész nap érzem, hogy az alhasam püffedt, kellemtlen érzésem van, aztán vagy megy másnap reggel, vagy nem. Próbáltam már szilvalekvárt, meg annak minden kombóját, a hasam is próbáltam elcsapni néha-néha hátha segít, de nem. Olvastam a neten, hogy valakinek a magnézium rendszeres szedése segít, hát 2 hete legalább már megiszok naponta 100mg magnéziumot, illetve C vitamint is szedek, de nem hinném,hogy segít. Joghurtot is fogyasztok esténként, hiszen az segít a belek megmozgatásában. Az érdekelne, ti mit tesztek ennek a sikernek az érdekébe? Szerintem nekem egyrészt pszichés háttere is van, de másrészt emésztési is. Ha idegen helyen vagyok, elutazok, akkor egy ideig nem megy, feszülök, nem is tudom elengedni magam. Borzasztó egy érzés. Sok mindent megtennék azért, hogy a reggeli nagywc fixen meglegyen, mindig. Bármit meghallgatok.

2015. jún. 20. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Hashajtót próbáltad már?
2015. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A hiedelmek ellenére, tudd hogy a joghurt hasfogó hatású, ezért nem ajánlom este.
2015. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem. Csak Dulcolax-ot egyszer (nem is igazi hashajtó), másnap reggel volt dolog, de hogy attól-e, nem tudom. Most is épp bevettem egyet.

A hashajtó, meg a Dulcolax nem örökérvényű megoldás, max 1-2x ha fontos, de ha sokat szedi őket az ember, hozzászokik, na meg fél nap mire hatnak. Glicerines kúp az előbb hat, ha minden igaz, 2x próbáltam: elsőre fel sem ment, fájt amikor nyomtam fel, szúrta a végbelem, másodszorra máshogy csináltam, akkor felcsusszant, vártam-vártam, aztán elment, és kierőlködtem 1-2 centit, de az se volt semmire sem jó... :(

2015. jún. 20. 22:32
 4/9 A kérdező kommentje:
[link] Itt nem azt írja. Meg sokan mondták,hogy Activia joghurt egy idő után beállítja az emésztést. Sajnos ahol élek, nincs ilyen csoda Activia,csak hétköznapi joghurt.
2015. jún. 20. 22:34
 5/9 anonim válasza:
Ha mar nagyon nem sikerul glicerin kupot hasznalok gyerekeknek valo adagot gyogytarban lehet kapni! En sem vagyok jol ha reggel nem tudok elmenni kaveval inditom a napot kicsi kavetejszinnel cukorral de neha nem jon be :)
2015. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyél a joghurttal gyümölcsöt, meg tolj rá egy light kólát. Az beindítja a székelést. :D
2015. jún. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok gyümölcsöt. zöldséget, főzelékeket kell enni és sok folyadékot inni, Actívia helyett jó bármilyen más natur joghurt, vagy kefír is, egyél meg naponta 1 dobozzal.
2015. jún. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Zöldségeket nem szerettem soha életemben, csak a paradicsomot, meg a krumplit voltam hajlandó megenni ezidáig. Aztán pár hete folyton spenótot, zöldséglevest kérek anyámtól, borsót is nagyon megszerettem, stb. Mondjuk az elmúlt 1,5 hétben nem ettem sajnos levest, csak meggyből az utóbbi két napban. Gyümölcsöket szeretem, eszek is, pl. az elmúlt napokban meggyel ettem a joghurtot, de almát is szeretem, meg ami van. A magvasak szintén fogják a hasam, mint pl. a ribizli, vagy szőlő,de átszűrve azt is elfogyasztom.
2015. jún. 21. 10:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Normálisan napi 1x reggel van (ha előtte kv-zok pici tejjel).


Két napja szakított velem a párom, szombat-vasárnap semmi, ma meg fél órán belül 3 hasmenés is, de ez az idegtől.

2015. jún. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!