Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mivel erősítsem meg szervezete...

Mivel erősítsem meg szervezetemet? 35 évesen hogy lehet ilyen fáradtan élni?

Figyelt kérdés

Annyira szégyellem magam, hogy 35 évesen alig van erőm. Gyermekem születése után 2 évvel visszamentem dolgozni. Napi 8-10 órát dolgozom óvodában. Óvodavezető vagyok. Reggel hat óra körül kelek 10 óra után zuhanok az ágyba. Gyógyszereket nem szedek de a feszültség levezetésére néha esténként egy két cigit elszívok. Tudom ez nagyon nem egészséges, de kicsit megnyugszom.

A legnagyobb problémám az egész napos rohanás, az össze-vissza evés, kevés folyadék. Stressz.

Teljes életmódváltás kellene, de amíg nem nyerem meg a lottó 5-öst és nem Hawai-on élek addig tanácsoljatok kérlek valami vitamint vagy módszert amitől teljesebb életet élhetnék.

Súlyom is elég rossz, a pajzsmirigyem sincs nagyon rendben. A vérképem sem mutat semmit, de nem értem miért vagyok fáradékony!



2015. jún. 24. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne szégyelld magad! Én egy krónikus betegség + egyetem mellett vagyok ugyanígy, csak 15évvel fiatalabb vagyok. Én is várnék tippeket!

2015. jún. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pajzsmirigy nincs rendben? Ki mondta? Orvos, vagy csak ondiagnosztizalsz?


Lotto 5os meg Hawaii mind ocska kifogas a rendetlen szokasaidra. A cigi a legkevesebb, az meg belefer, de ha osszevissza eszel, nem iszol rendesen az kinek is a hibaja?

Szedd ossze magad egy kicsit.

A faradekonysagnak ket oka van, harom de ahhoz mar orvos kell. Szoval vagy azert vagy faradekony amit beviszel ($zar, igenytelen, alacsony taperteku rendszertelen kaja) vagy azert amit nem viszel be (alacsony taperteku, vitaminhianyos kaja) vagy vmi kronikus betegseg. Utobbit orvos megtalalja ha elmesz hozza es kersz egy alapos kivizsgalast. Szerintem elobb kezdd ezzel, foleg ugy hogy a pajzsmirigyed szoba hoztad. Az nem jatek. Ha annak valami baja van attol lehetsz ilyen faradt.

Ha a ver/vizelet/pajzsmirigy/hormonvizsgalat megallapitja, hogy nincs semmi korsagod, akkor leulhetsz elgondolkodni, hogy most csinalod tovabb ahogy eddig, es akkor az az eredmenye mint most (suly rossz, faradt stb) vagy kezedbe veszed az iranyitast es odafigyelsz magadra es valtoztatsz.


Ha tul h.lye vagy hozza kerd masok segitseget. Biztos van okostelod, allitsd be az idozitot es minden oraban amikor csipog, igyal meg egy nagy pohar vizet. (nem kolat, nem kavet, vizet!). Ha uncsi, akkor facsarj bele egy citrom levet.

Hetvegen van idod, akkor nem dolgozol, fozz meg elore egy nagy fazek rizst, csinalj hozza valami feltetet. Egyik nap csirke, masnap hal, harmadnap parolt zoldseg, es amikor a telefonod masik idozitoje csipogva emlekeztet, hogy enni kell, akkor eszel belole. A gyerekek az oviban esznek nem? Te miert nem tudsz akkor, veluk egy idoben enni? Tessek rendszert vinni bele, mert ha nem viselkedsz rendesen a tested igy fog veled kib.$zni, hog ilyen $zarul erzed magad.

Ha oda figyelsz ra, megadod neki ami kell, meglatod meghalalja!

2015. jún. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eletunt vagy es megkeseredett. Nem faradekonysag ez, hiszen ahogy mondod egesz nap rohangalsz, teszed a dolgod.


Koztudott, hogy a szellemi faradtsagot fizikai igenybevetellel lehet kompenzalni es forditva, a fizikai faradtsagot szellemi munkaval lehet kipihenni.


Persze a mit eszel es a hogyan elsz is fontos dolgok, de ebbe a temaba csak belekibickedni lehetne, okoskodni aminek semmi ertelme, hiszen ugy elsz ahogy tudsz.


Addig is amig nem veszed fel a nyeremenyed es nem lesz bejelentett lakcimed a Hawaii-n, a jelen helyzetedben kellene magadon segitened.


Helyedben en (persze ez nem tanacs, csak en valoban igy csinalnam) reggel egy oraval korabban ebrednek es elmennek futni munka elott. Napkozben odafigyelnek, hogy mit eszem es nem hajtanam tul magam a muszak alatt. Lefekves elott pedig olvasgatnek egy oracskat, vagy fejtenek egy kis keresztrejtvenyt. Termeszetesen a meloban is tennem a dolgom es az otthoni szabadidomben is csinalnam amit szoktam, de ezen kivul sporttal kezdenem a napot es egy kis szellemi kikapcsolodassal zarnam. (Valojaban nem csak -nam/-nem, mert igazsag szerint igy is elek.)

2015. jún. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A túlsavas szervezet mindig fáradt, energia nélküli, izom, fej és hátfájás lép fel. Azontúl ekcéma, szem irritáció és hasmenés is jelentkezhet.


Vagy akévetkezők is okozhatják:

Dehidratált a szervezet -kevés a folyadékfogyasztás

Vas, vagy D vit. hiány

Pajzsmirigy, vagy mellékvese probléma

Celiákia

„szétszórtság” – sok dolgot csinálsz egyszerre

A hetes nyakcsigolya is okoz ilyen tüneteket.

Azontúl nézz körüla neten

[link]

2015. jún. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A savasodás elleni és vértisztító szer:

Hozzávalók: 12 gerezd fokhagyma, fél liter száraz vörösbor, lezárható befőttes üveg

A megtisztított fokhagymát az üvegbe tesszük, ráöntjük a bort, lezárjuk és kb. 2 hétre napos helyre helyezzük. Naponta átrázzuk, hogy a tartalom jól keveredjen össze. Azután átszűrjük és üveg edényben tároljuk.

Naponta 3x 1teáskanállal fogyasztjuk kb. egy hónapig. Utána fél év szünet szükséges.

Ha ez körülményesnek látszik, használj spirulinát, amely tk. kiváló vértisztító és máj regeneráló is.

2015. jún. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fáradékonyság egyértelműen a szervezet oxigénhiányosságára utal. Az ebből származó pajzsmirigy zavarok már egy következő stádium.

Legnagyobb probléma az emésztésből hiányzó oxigén, amit a táplálék helytelen megrágása okoz.

35 évesen már nem elég a lélegzet normalizálása. A szervezetben megindult elváltozási folyamatokat helyre kell állítani, ehhez a vért kell kitisztítani a többit a szervezet-megfelelő oxigénellátottság mellett- elvégzi. Részletesebben priviben

2015. jún. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!