Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A hideg zuhany egészséges?

A hideg zuhany egészséges?

Figyelt kérdés

A múlt héten olvastam hogy egészséges a minél hidegebb vízzel való zuhanyzás. Milyen tapasztalataitok vannak?

Zuhanyzáskor hideg vízzel kezdek (elég durva a hideg), majd utána felmelegítem magam a melegvízzel és a zuhanyzás végekor ismét hideg víz jön.. Ez erősíti az immunrendszert? Milyen más hatásai vannak? Tanácsok?



2015. jún. 30. 00:47
 1/2 gandalfka válasza:

Sajnos személyes tapasztalatom nincsen, de engem is érdekel a téma. Viszont emlékszem valamelyik élményfürdőn történt egy eset kb. 10 éve, láttam hogy a fiatal kamasz kimászik a meleg vízből és beleugrik a kinti hideg vízbe, aminek a hatására leállt a szíve. Az úszómester próbálta megmenteni, de a kiérkező mentősök sem tudtak rajta segíteni, ami számomra érthetetlen.

Ennyi az ismeretem a hidegből a melegbe dologról.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem lehet egészséges, de nyilván ez összetettebb dolog.

2015. júl. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

@gandalfka, érdekes történet, lehet hogy a kissrácnak túl hirtelen jött ez az egész.

A meleg-hideg közti váltakoztatás csak rövid idejű, így talán a felfrissülést segíti, míg a történetedben lehet hogy a fiú (gyenge immunrendszerrel) a hosszú idejű forró víz után ugrott hirtelen a túl hidegbe?


Én inkább a langyos és a hideg vizet variálgatom, valahol azt olvastam róla hogy jót tesz a keringésnek is.

2015. júl. 5. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!