Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az allergia lehet lelki betegség?

Az allergia lehet lelki betegség?

Figyelt kérdés
2008. szept. 4. 06:07
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem elég sok betegség lehet lelki eredetű. Nekem pl. éveken keresztül voltak nőgyógyászati problémáim, senki nem tudott rajta segíteni, s mikor elkeseredettségemben arra jutottam hogy ez csak lelki lehet, rendberaktam magam, el is múlt, és azóta sem voltam beteg.
2008. szept. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából az agy nem felejt. Lehet, hogy a tudatunk nem emlékszik, de a tudatalattink mindig "tudja", hogy mi történt.


Gondolj bele, ha az agyad társít, abból igen komoly allergiás reakciók lehetnek. Mire is gondolok?

Te öt évesen szaladgálsz a játszótéren. Egyszer megbotlasz, és a fűre esel. Az elesés pillanatában a "földet éréskor" te kapsz egy adag fűpollent és port amit belélegzel. Ezzel az érzéssel az társul, hogy fájdalom keletkezik a térdedben, a kezeden és ahol megütötted magad.

A következő fűpollen és por nagyobb dózisú belégzésekor már a szervezeted "emlékezni fog", hogy amikor a fűpollen és a por a szervezetedbe került, akkor az fájdalommal járt együtt. Ebből pedig a szervezet viszontreakciót vált ki, allergiás reakciókkal idézi elő, hogy távolodj el attól a helytől, ahol fűpollen és por van.


Ez csak egy sarkazott példa, de ez tipikusan a lelki eredetű allergia esete. Ez lehet amúgy padlószőnyegen történő elesés. Réten történő bokaficam vagy bármi. Ilyenek okozhatnak allergiás reakciókat a későbbiekben.

2008. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. szept. 4. 16:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Tudod, itt pl. gondolok az én esetemre, nekem rovarcsípés (különös tekintettel a szúnyogra) allergiám van. Ez azt jelenti, hogy egy ilyen csípés: viszket, bevörösödik, bedagad, begyullad, bekeményedik és fáj, és ha a végtagjaim, akkor nem tudok velük semmit csinálni, és az egyik szemem szivárványhártyája is egy ilyen miatt sérült véglegesen... stb. Ilyeneket produkálhat lelki gond?
2009. ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

www.ujmedicina.hu (Hammer doktor felfedezése a traumákról és az abból kialakuló betegségekről)


Rüdiger-Dahlke: Út a teljességhez


A könyv azt írja le milyen betegséghez milyen lelki konfliktusok vezethetnek. Ebből a tudományból lett később a Hammer doki féle Új Germán medicina amit nagyon támad az egésszégügyi maffia, mert ha ez valóban így működik nem szivathatják a népet tovább a tüneti gyógyszeres kezelésekkel!Nagy biznisztől esne el a háttérhatalom :)

2009. aug. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet lelki eredetű is. Ezt persze nehéz kezelni. A tüneteket továbbra is lehet, sőt kell. Jó orrspray mindig legyen nálad: pl. Nasya, ezzel biztos nem ártasz.
2010. máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!