Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS. Lehetseges, hogy veszett...

SOS. Lehetseges, hogy veszett lettem?

Figyelt kérdés

Par hete megharapott a macskam.. nem foglalkoztam vele...hiszen még csak nem is latszott..

Majd ratalaltam a veszettsegre azota megvagyok bolondulva felek. ..

A macskanak semmi baja..

En viszont mar lehet csak az idegtol de rosszul vagyok..

Faj a fejem, szedulok..erdekes a torkom... rettegek megfogok halni vagy mi lesz? :'(


2015. júl. 16. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A macsek volt oltva?

Egyébként 99,9%, hogy csak hipochondria, azért a veszettség errefelé nem olyan gyakori dolog. De ha gondolod, menj el orvoshoz!

2015. júl. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A hazipatika.com ezt írja:

"A betegségre jellemző tünetek: néhány napos bevezető panaszok, hőemelkedés, fejfájás, hangulatváltozás után jellemző heveny dühöngő szak tünetei 3-10 napig tartanak (mint szorongás, hallucinációk, dührohamokba átcsapó nyugtalanság, búskomorság). Vizsgálatkor merev tarkó, szapora pulzus, magas láz is észlelhető. Ha pedig a beteg vizet iszik, sőt, annak látványa is súlyos görcsöt vált ki a száj, garat, gége izomzatában, emiatt a nyálát sem tudja lenyelni, kifolyik a szájából. Innét származik a betegség egyik elnevezése, a víziszony (hidrofóbia). A legkisebb inger, pl. hang vagy fény, súlyos görcsöket vált ki. Idegbénulások olyan gyorsan kialakulhatnak, hogy a tiszta hidrofóbia szaka el is maradhat. A beteg képtelen a száját zárva tartani, erősen nyálazik, hadonászó kezével szétkeni azt, beszennyezi környezetét. Néhány nap alatt az állapot tovább romlik, súlyos légzési, keringési zavar alakul ki, bénulás, kóma lép fel, majd meghal a beteg."


Neked miből áll pontosan a rosszulléted?

2015. júl. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem volt oltva, viszont a macsknak,lathatoan semmi baja.

En elegge odeges vagyok..nagyon felek.... a torkom olyan erdekes nehez..vagy nem is tudom hogy mondjam.. lazas nem voltam nyelni tudok. .

Viszont tenyleg nagyon furcsa a torkom es faj a fejem..ennyi tunetem van..

Lehetbtenyleg csak hipochonder vagyok..de nagyon parazok...

2015. júl. 16. 08:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy furcsa a torkod? Le tudnád írni? Hogy néz ki? (Tükör előtt, egy zseblámpával rávilágítva meg tudod nézni.)
2015. júl. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kinezetre nem furcsa.

Csak szaraznak erzem..

2015. júl. 16. 09:04
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem vagy veszett. Nekem egyik ismerősöm ugyanígy járt, megharapta a macska, de rá egy-két órára jelentkeztek nála a tünetek, ment is a kórházba egyből. Lázas volt, nyáladzott (konkrétan a pólója tiszta nyál volt) és félre is beszélt meg a keze rángatózott amire beért. A veszettség 2-3 nap alatt (max egy hét) öli meg az embert/állatot egyaránt, ha pár hete harapott meg, és még nem haltál meg, akkor nem vagy veszett; ennek ellenére egy vérvizsgálatot javasolnék, mert számos fertőzés megtámadhatott a macskaharapásnak köszönhetően.
2015. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A száraz torok tipikusan az idegesség velejárója. Esetleg torokgyulladás tünete is lehet.

A veszettségnek egyik kezdeti tünetét sem mutatod, szóval szinte 100%, hogy csak bepánikoltál, és nincs semmi bajod.

Egyébként lakott területen iszonyatosan ritka a veszettség (erdőben, vad területen azért gyakoribb, de ott sem mondható gyakorinak), Magyarországon legutoljára 1994-ben, azaz 21 éve diagnosztizáltak veszettséget emberen. 21 év óta egyetlen fertőzés sem történt.


#6: a 2-3 nap viszont a lappangási időt követően értendő, amikor már konkrét neurológiai panaszokat okoz a vírus. (Ún. dühöngő fázis.) Ezt akár több hónapos lappangási időszak is megelőzheti.


Viszont a macsek már nem élne, ha veszett lett volna.

Én azt mondom, hogy nyugodj csak meg, de ha nagyon aggódsz, bemehetsz a kórházba, ahol elvégeznek rajtad egy veszettség-tesztet.

2015. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem hinném hogy veszett vagy, ezek csak psziché által generált tünetek mert félsz.

attol hogy semmi baja a macskának még hordozhatja,

viszont amitől tartani kell az a Tetanusz fertőzés, 12-30nap a lappangási ideje.

2015. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!:)

Istenben bízva megnyugodtam! :)

2015. júl. 19. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!