Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van különbség a teljes kiörlés...

Van különbség a teljes kiörlésű és a rozsos kenyér között? Fogyás illetve egészséges életmódra való áttérés miatt kérdezem.

Figyelt kérdés

Tegnap az Aldiban vettem két féle teljes kiörlésű szeletelt kenyeret. Az első tele volt magvakkal, nagyon sötét barna színe volt, és ízre savanykás volt, állagra olajos és inkább massza szerű. Borzalmas volt, nem tudom megenni, ki is dobtam. A másik fajta is teljes kiörlésű a cimke szerint, ez nem olyan sötét barna, és normális kenyér állaga van, még finom is...A kettő közül a második is jó az egészséges reggelihez?

A rozs kenyér jobb egy fokkal, mint a fehér lisztes kenyér?

Illetva ma reggel siettem, a munkahelyem melletti kisboltban (nem volt nagy választék) vettem barna kis croasson alakú valamit, ami felül is és belül is tele volt magvakkal. A nevét nem kérdeztem meg, mert flegma a boltoscsaj és bármit kérdezek még ő néz engem hülyének...szóval ez diétásnak számít?


2011. szept. 22. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

A teljes kiőrlésű és a rozsos kenyér között nagyjából az a különbség, mint az asztal és az ébenfa között. Az egyik az elkészítésre utal (milyen módszerrel őrlöd), a másik meg az anyagára (rozsból van, vagy búzából, stb.)


A másik, hogy alapvetően a fehér kenyérrel sincs gond, a bolti kenyerekkel a fő probléma az elkészítésük módja és a bennük lévő adalékaynagok. Ergo tökmindegy, melyiket veszed, egyik se valami egészséges. Akkor meg inkább vedd azt, ami ízlik.

Ugyanez igaz a magos bigyóra is. Sajnos telerakják őket állományjavítókkal, cukorral, meg egy csomó mindennel, amire semmi szüksége nincs a szervezetnek.

2011. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor amikor szajkózzák, hogy teljes kiörlésű kenyeret kell enni, ők hol vásárolnak? (sütni nem fogok)
2011. szept. 22. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanott vásárolnak, ahol te és mindenki más is. A teljes kiőrlésű kenyér egy hatalmas biznisz, kb. olyan, mint a barnacukor, egyszerűbb és olcsóbb az előállítása, de két-háromszoros áron rásózzák a vevőkre.

Ettől még nem mondom, hogy ne vegyél olyan kenyeret, csak legyél tisztában vele, hogy ami a fő gond ezekkel a kenyerekkel, az ugyanúgy gond a tk kenyér esetében is.

Egyébként azért szokták ajánlani, mert rostokban gazdag. De ezeket a rostokat a zöldségfélékből is ugyanúgy megkaphatja a szervezet, nem kell hozzá olyan kenyeret enni, ami nem ízlik.

2011. szept. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A másik dolog pedig, hogy mindenféle színezékekkel könnyedén utánozhatják is a teljes kiőrlésű kenyér barnás színét. Akkor meg nem mindegy, milyen kenyeret eszel?
2011. szept. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nade akkor milyet egyek, ha egészségesen akarok táplálkjozni? Nem kell engem hülyének nézni, tegnap írtam ki egy kérdést, abban mindenki állította, hogy reggelire tk kenyér kell. De akkor hol vegyem?? Értem én ,hogy minden kenyér rossz, mert teletömik tartósítóval meg állagjavítóval, nade könyörgöm...
2011. szept. 22. 11:47
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

Egészséges életmódra való áttérés:

A csapból is ez folyik. Hiába akarsz áttérni, teljesen mindegy, hiszen úgyis fogsz venni olyan kaját, ami egészségtelen. A legjobb megoldás kivitelezhetetlen, mert ugye az az lenne, ha te termelnél meg mindent, ergó tudnád miben mi van. Ez az "életmódjavítás" csak egy nagy maszlag a média és az élelmiszeripar részéről, hogy még több pénzt költs értelmetlen "bio" meg "teljes kiőrlésű" dolgokra.

Tehát teljesen mindegy, mit veszel, úgysem fog változni semmi, a szervezetedbe pont ugyanannyi méreganyagot és egészségtelen anyagot fogsz bevinni. Szóval kár erre költekezni.

2011. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ugyanannyiba kerül a teljes kiörlésű, mint egy sima kukoricás vagy burgonyás kenyér.

Mindegy, köszi a válaszokat, megyek a Mekibe :)

2011. szept. 22. 13:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként sütni miért nem akarsz? Én magunknak sütöm, és kimondottan kényelmesebbnek is tartom, mint a boltba mászkálást, este kb. 1.5 perc, amíg beteszem a hozzávalókat és elindítom a gépet, aztán már csak ki kell venni. A lisztet meg pár havonta 40 kilós tételben vesszük :)
2011. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!