Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 6 hós baba hasonlítása. Még...

2 6 hós baba hasonlítása. Még egészséges a különbség? Link

Figyelt kérdés

ebben a videoban összehasonlítanak két 6 hós babát,egyik szinte semmit nem "tud a másikhoz képest.

és mivel nem tudok angolul az alatta levő leírást sem értem, hogy ez most amúgy baj, vagy csak épp másik ütemben fejlődik a másik baba?


én babámat nem lehet úgy megállítani állva mint 9:15-nél amit láthatunk. nézte is neurológus, csak csodálkozott ezen, mondtam, hogy nem szoktam álltatni a babát,először csinálja vele doktornő. de nem mondott rá semmit.


https://www.youtube.com/watch?v=sUO6baJ0FcA


2014. dec. 18. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A második atípusos fejlődés, és kóros. Valóban meg kell állnia ebben a pózban talpra állítva, de nem feltétlenül jelent gondot, ha nem tud, ha egyebekben minden rendben van.
2014. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és a többit sem csinálja, most nézem a reflexeket.

ha felveszem, úgy hogy a hasa alatt a kezem, elhagyja magát.


valamint nincs kitámasztó reflex..

2014. dec. 18. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Itt két baba kerül összehasonlításra, ahol az egyik egészséges, a máik pedig nem :( Egészséges babák között is nagy egyéni eltérések lehetnek, van, amelyik baba 4 hósan forog, van, amelyik 6 hósan, mégis mindkettő egészséges. A videón viszont a 6 hós baba a minimum "elvártat" sem teljesíti, nem tudom, mi lehet nála a háttérben, de mindenképpen tornáztatni, fejleszteni kell. Amennyiben a Tied nagy eltérést mutat az első babához képest, akkor érdemes fejlődésneurológiára vinni. Ha már voltatok, akkor ott biztos kaptál választ a kérdéseidre, akár meg is nyugtathattak, hogy a babád mégsincs annyira "elmaradva". Ha nem nyugodtál meg és továbbra is úgy érzed, gond van vele, keress egy másik fejlődésneurológust és mutasd meg neki is. (Én ezt tenném.)
2014. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a neurológus szinte semmit nem nézett, csak hogy fogja két kézzel a tárgyat, követi a szemével mindenhova, ezek stimmelnek is ami a videoban volt, fordul is a tárgy után, jártatásnál igez rogyasztja a lábát, de "lépeget"nem keresztbe, ami szintén kóros lenne,

de szóval olyanokat nem nézett hogy van e kitámasztó reflex, ill hason tartva "megmerevíti" e magát.

amúgy talp csiklandozásra sem húzza fel hasig, csak egy kicsit kapja el a lábát.


a neurológus semmi olyat nem nézett, ami pont nem stimmel...

2014. dec. 18. 17:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképpen mutasd meg másik neurológusnak, mert nem fog nyugodni hagyni ez a dolog. Engem sem hagyna.
2014. dec. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezeket a videókat én is mindig nyomon követem. Az én babám 5,5 hónapos és ő se "áll" a lábán és kétlem, hogy 2-3 hét múlva "talpra állna"..bár ki tudja...náluk ez már csak azért is kivitelezhetetlen, mert állandóan spiccel a babám a lábával. Neurológus és dévényes is azt mondta hogy ez még simán belefér, nem tart ott hogy állnia kellene.
2014. dec. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az enyem kb olyan volt, mint a videon szereplo beteg gyerek.

Voltunk fejlodesneurologian, semmit sem talaltak, gyerekorvos szerint lusta volt csak. Mikor nyolc honaposan eljutottunk Deveny tornara, kiderult, hogy sulyos letapadasai vannak, majd megkerultem az orvost, es elvittem a sima korhazi gyogytornaszhoz is. A ketto egyutt szepen segitett, ma mar hat eves elmult, okos nagyfiu, karatezik, hihetetlen szokincse van, de pl disz gyanus. Mozgasa picit meg mindig esetlen, de nem annyira, hogy barkinek szemet szurna. A karate sokat segitett, ma mar gorkorizik, biciklizik, fara maszik.


Csak azt tudom ajanlani, hogy ha a gyereked hasonlit a videoban szereplo gyerek mozgasara, vidd el Deveny tornara. Hallgass a megerzesedre, en sajnos sokaig hallgattam az orvosokra.

2014. dec. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!