Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A párom reggel óta hány...

A párom reggel óta hány folyamatosan, minden kijön belőle, a víz is, lehet ettől a nagy melegtől?

Figyelt kérdés

Ma reggel kezdődött, éjjel még semmi baja nem volt. Nem is evett éjjel. Tegnapig pedig épp ugyanazt ette, amit mi, pl. lecsó.

Nem akarja, hogy mentőt hívjak, meg lehet a mentő is kiröhögne, hogy hányás miatt hívjuk. Bemenni így nem tudunk a városba, falun lakunk, de délelőtt még a boltba sem mert elmenni, mert egyik pillanatról a másikra jön.

Nem fáj semmije, csak gyenge. Persze, hiszen minden kijött belőle.

Másnak nincs ilyen tünete ebben a magy melegben?

Ha később sem lenne jobb, szerintetek erre mit mondanak a 104-en?


2015. júl. 23. 16:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Pedig nem árt orvos hívni, mert ennek nem sok köze van a nagy meleghez. Ha mindig hány, akkor félő, hogy kiszárad. Ha még mindig nem marad meg semmi benne akkor hívd a dokit. Igyon vizet, sokat.
2015. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hát ha később sem csillapodik, esélyes, hogy be kell vinni a kórházba, és infúzióra lesz szüksége, ugyanis az ember már önmagában ki tud száradni a hányástól, hát még ebben a nagy hőségben. Próbáljátok meg apró kortyonként itatni vízzel, de ha estig nem marad meg benne semmi, hívjatok mentőt.
2015. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a többiekhez, ha hány és a víz sem marad meg benne, kiszárad!
2015. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

hiába iszik, ha az is kijön.

már vagy 5x mondtam, hogy hívok orvost, de nem akarja.

mivel a háziorvosa bent van a megyeszékhelyen, ez meg egy távolabbi falu, a háziorvosa ki sem jönne.

és írtam, hogy lehet a mentő meg kiröhögne, vagy rámcsapn a telefont, hogy hányás miatt hívom.

2015. júl. 23. 16:45
 5/20 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz vagy ügyeletre menjetek el, ott adnak hányinger csillapítót! Vagy lehet valami vírusos fertőzés okozza..Ilyen miatt a mentőket nem érdemes kihívni! Pihenjen, hányás után 6 óráig ne egyen és ne igyon, utána nagyon piciket igyon vizet, esetleg sós kekszet, kímélő ételeket fogyasszon! Próbáltam segíteni, mint egy frissen végzett ápolónő, jobbulást kívánok!
2015. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Lehet vírus ( nálam az volt), 1,5 napig szenvedtem, folyamatosan hánytam, végén már csak epe + sav jött. Felkelni is alig bírtam annyira legyengültem. Háziorvos kijött adott injekciót ami segített.
2015. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Mentő nem nevet ki és nem csapja rád a telefont hanem segítenek! Hívd fel, abból baj nem lehet.
2015. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem terhes véletlenül?

De ha ez ki van zárva, akkor valóban, azért, mert hány, még nem kell egyből mentőt hívni.

Vegyél neki probiotikumot, igyon sok folyadékot (ne egyszerre, hanem lehűtve, kortyolgatva), diétázzon, egyen háztartási kekszet, ropit, esetleg főtt krumplit, párolt rizst, a tejet, tejterméket most abszolút hanyagolja és pihenjen sokat. Ha nem javul, vagy rosszabbodik, akkor lehet orvoshoz fordulni.

Valószínűleg gyomorrontás vagy egy vírusos fertőzés.

Elhiszem, hogy aggódsz, de az orvos se mondana mást.

A baj egy ilyennél a kiszáradással van. De ha kap probiotikumot és iszik rendesen folyadékot, a diétát is tartja, tehát nem fokozza még jobban a hányást, akkor nem fog kiszáradni, vagyis azon kívül, hogy cefetül érzi magát, nem lesz baja.

2015. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok! A kiszáradás valóban félő, de közvetlen hányás-hasmenés után kímélni kell a tápcsatornát és pár óra múlva szabad csak enni/inni!
2015. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem terhes, mert 50 éves férfi.

Probiotikum most biztosan nem lesz, mert most jöttem haza munkából, tudjátok, az isten háta mögötti faluba.

Háztartási kekszet vettem meg joghurtot. A tejtermék most akkor nem kéne?


Egyébként a tartós tej megromolhat? Azt ugye nem kell hűteni, amíg nincs felbontva. De ha esetleg megromolhat, akkor savanyú íze lenne, és érezné az ember, hogy romlott, nem?

2015. júl. 23. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!